Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2020Berta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
15.10.2010 11:55 Zaujímavosti
EP prichádza k Slovákom s projektom na tému označovanie potravín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.10.2010 11:55 Zaujímavosti

EP prichádza k Slovákom s projektom na tému označovanie potravín
Informačná kancelária Európskeho parlamentu (IKEP) na Slovensku realizuje pilotný projekt s názvom "EP prichádza k vám" na tému označovanie potravín. "Cieľom projektu bolo naozaj na konkrétnej téme, ktorá zaujíma ľudí a dotýka sa ich, preukázať, ako EP zasahuje do rozhodovacieho procesu v rámci EÚ, akú zohráva úlohu," uviedol pre TASR riaditeľ IKEP Robert Hajšel s tým, že v súčasnosti sa EP zaoberá problematikou označovania potravín, preto považuje výber témy za vhodný. "Téma vzbudila obrovský záujem aktérov, najmä výrobcov, ale aj spotrebiteľských asociácií a kontrolných orgánov na Slovensku."
Poslanci EP v návrhu nariadenia o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom, ktorý schválili na júnovom plenárnom zasadnutí v prvom čítaní, žiadajú jasnejšie a ucelenejšie pravidlá pre označovanie potravín. Prijatím tejto legislatívy chcú uľahčiť spotrebiteľom ich rozhodovanie pri kúpe potravinárskych produktov a zároveň sa usilujú o zabezpečenie čo najmenšej administratívnej záťaže pre potravinársky priemysel, najmä malé a stredné podniky.
Program aktivít IKEP v rámci projektu "EP prichádza k vám" zahŕňa inštaláciu CHOICE BOXu od 18. do 27. októbra denne od 9.00 do 17.00 h pri Kongresovom centre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, kde budú mať občania možnosť vyjadriť svoj názor na označovanie potravín.
Od septembra a v priebehu októbra sa na školách uskutočňujú diskusie na tému označovanie potravín. Séria rozličných komunikačných aktivít v súvislosti s projektom vyvrcholí diskusnými podujatiami 25. až 27. októbra v Nitre.
Fórum občanov - diskusia o nových pravidlách pre označovanie potravín s poslancami EP Annou Záborskou, Katarínou Neveďalovou a Miroslavom Mikolášikom, odborníkmi a predstaviteľmi akademickej obce sa uskutoční 25. októbra od 9.00 do 12.00 h v Kongresovom centre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
Seminár pre odborníkov za účasti poslankyne EP Renate Sommerovej, autorky parlamentnej správy, je naplánovaný na 26. októbra v hoteli Zlatý Kľúčik v Nitre.

Zdroj: TASRreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok