Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustrtačné foto
Ilustrtačné foto
09.02.2018 06:00 Zahraničie
EP odobril vyššiu úverovú kapacitu EIB na riešenie migračnej krízy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.02.2018 06:00 Zahraničie

EP odobril vyššiu úverovú kapacitu EIB na riešenie migračnej krízyBRUSEL - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok schválili zvýšenie úverovej kapacity Európskej investičnej banky (EIB) pre projekty mimo hraníc EÚ o 5,3 miliardy eur. Z tejto sumy pôjde na riešenie migračnej krízy 3,7 miliardy eur.


Europoslanci sa už vopred dohodli s ministrami členských štátov EÚ (Rada), že rozšíria mandát EIB na poskytovanie vonkajších úverov o nový kľúčový cieľ, a tým je riešenie základných príčin migrácie. Zároveň sa zhodli na sprísnení ustanovení zameraných na predchádzanie praniu špinavých peňazí a na boj proti terorizmu, daňovým podvodom a únikom. A posilnený bude aj úverový cieľ EIB zameraný na projekty na zmiernenie dosahov klimatických zmien. EIB bude predkladať výročné správy o implementácii tejto politiky, vrátane správ týkajúcich sa jednotlivých krajín, ako aj zoznam sprostredkovateľov, s ktorými spolupracuje.

 

Poslanci v pléne prijali tiež samostatné uznesenie k Výročnej správe o finančných aktivitách Európskej investičnej banky za rok 2016. Tento text podčiarkuje dôležitosť investícií zo strany EIB, zároveň však vyzýva na posilnenie transparentnosti a zvýšenie úsilia v boji proti daňovým podvodom.

 

Spravodajkyňa uznesenia, španielska poslankyňa Eider Gardiazabalová Rubialová upozornila, že týmto hlasovaním sa zlepšia zahraničné aktivity Únie, keď prostredníctvom EIB do roku 2020 zvýšime investičné kapacity EÚ na 32,3 miliardy eur.

 

"Osobitná pozornosť bude venovaná krajinám Stredomoria a Balkánu. Zaistili sme, že všetky iniciatívy financované týmto programom prispejú k napĺňaniu cieľov udržateľného rozvoja, a teda k odstraňovaniu základných príčin migrácie," uviedla spravodajkyňa. A dodala, že v snahe naplniť ciele parížskej klimatickej dohody a záväzky EÚ pomoci rozvojovým krajinám EP podporil vyšší podiel investícií súvisiacich s klimatickými zmenami z 25 % na 35 %.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  SITA, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok