Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.10.2022 07:02 Domov
Envirorezort zintenzívňuje svoju činnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.10.2022 07:02 Domov

Envirorezort zintenzívňuje svoju činnosťBRATISLAVA - Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) zorganizovalo dvojdňovú pracovnú poradu vedúcich zamestnancov rezortu s vedúcimi pracovníkmi odborov starostlivosti o životné prostredie na okresných úradoch.


Envirorezort tak nadviazal na podobné stretnutie z novembra minulého roka. Cieľom pracovných porád je zintenzívnenie vzájomnej spolupráce, predstavenie noviniek z dielne ministerstva aj vzájomná diskusia o situáciách, s ktorými sa okresné úrady stretávajú v praxi. Počas dvoch dní sa účastníci zaoberali novinkami, zmenami a legislatívou v oblasti odpadového, vodného a obehového hospodárstva, zmeny klímy, ochrany ovzdušia, environmentálnych záťaží a ochrany prírody. Okresné úrady predstavujú "predĺženú ruku" envirorezortu v regiónoch. Pre dosahovanie cieľov v oblasti životného prostredia je preto veľmi dôležitá spolupráca orgánov ochrany životného prostredia na všetkých úrovniach. Práve vzájomné porady preto vytvárajú priestor pre zlepšovanie vzájomnej koordinácie a zintenzívňovanie diskusie a výmeny informácií a skúseností. Medzi rozoberanými témami porady boli zmeny, ktoré súvisia so zákonom o nakladaní so stavebným odpadom a aj novinky, týkajúce sa legislatívy v rámci obehového hospodárstva, či nový zákon o ochrane ovzdušia, ktorý dáva práve okresným úradom väčšie kompetencie. Envirorezort tiež oznámil navýšenie kapacít okresných úradov o 30 miest, ktoré presadil pri schvaľovaní zákona o ochrane ovzdušia. Okresné úrady tak budú môcť od samosprávnych krajov vyžadovať prípravu regionálneho programu na zníženie znečistenia ovzdušia a od obcí vypracovanie miestneho plánu za rovnakým účelom. Porady sa zúčastnili vedúci odborov starostlivosti o životné prostredie z okresných úradov na celom Slovensku. MŽP SR na nej reprezentovali štátni tajomníci Juraj Smatana a Michal Kiča, generálna tajomníčka služobného úradu Daša Turbová a generálni riaditelia odborných sekcií a riaditelia odborov. Nechýbali ani zástupcovia Slovenskej inšpekcie životného prostredia a Ministerstva vnútra SR, do gescie tohto ministerstva okresné úrady patria. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. reklama


Zdroj: TASR/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok