Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Ruská vakcína Sputnik V.
Ruská vakcína Sputnik V.
04.03.2021 11:41 Zahraničie
EMA plánuje vyhodnotiť vakcínu Sputnik V v kratšom čase
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.03.2021 11:41 Zahraničie

EMA plánuje vyhodnotiť vakcínu Sputnik V v kratšom časeMOSKVA - Európska agentúra pre lieky EMA začala dôsledné skúmať registračnú dokumentáciu ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V. Agentúra otestuje, či je vakcína v súlade s normami EÚ v oblasti účinnosti, bezpečnosti a kvality.


Európsky regulátor liekov – Európska agentúra pre lieky EMA, ktorá vo štvrtok oznámila o začiatku postupného overenia (rolling review) ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V, predpokladá, že hodnotenie ruského lieku prebehne v kratšom čase, zatiaľ však nevie pomenovať dátum schválenia lieku. Uviedol to regulačný úrad vo vyhlásení.

 

„Výbor EMA pre humánne lieky CHMP začal s postupným preskúmaním vakcíny Sputnik V (Gam-COVID-Vac) proti COVID-19, vyvinutej Ruským národným centrom pre epidemiológiu a mikrobiológiu Camalea. Žiadateľom o tento výrobok v Európskej únii je R-Pharm Germany GmbH,“ uviedli vo vyhlásení.

 

 

V dokumente sa uvádza, že rozhodnutie o začiatku konania postupného vyšetrovania bolo urobené „na základe výsledkov laboratórnych a klinických skúšok. Tieto štúdie ukazujú, že Sputnik V spúšťa produkciu protilátok a imunitných buniek zameraných na koronavírus SARS-CoV-2 a môže pomôcť chrániť pred koronavírusom“.

 

„Agentúra EMA vyhodnotí údaje o vakcíne Sputnik V, ktoré budú k dispozícii, aby mohla rozhodnúť, či prínos tohto lieku preváži riziká. Postupné skúmanie bude pokračovať, kým sa nezíska dostatok dôkazov na predloženie formálnej žiadosti o registráciu,“ bolo uvedené v EMA.

 

Regulačný úrad vysvetlil, že hodnotenie ruskej vakcíny sa bude uskutočňovať podľa obvyklých štandardov EÚ, aby sa preukázala jej účinnosť, bezpečnosť a kvalita.

 

„Aj keď EMA nemôže predpovedať celkové načasovanie hodnotenia, tento proces by mal trvať kratšie ako obvykle, pretože sa bude uplatňovať postupné preskúšanie,“ poznamenali vo vyhlásení.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok