EL: Slovan uspel aj v Dubline a postúpil do tretieho predkola

NETKY.SK • 23 Júl 2015, 23:40 • 2 min

DUBLIN - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom stretnutí druhého predkola Európskej ligy 2015/2016 na trávniku írskeho klubu University College Dublin 5:1 (1:0) a vybojovali si postup do ďalšej časti eliminačnej fázy súťaže. V treťom predkole čaká na "belasých" ruský tím FK Krasnodar. Prvý zápas sa uskutoční 30. júla v Rusku, odveta o týždeň neskôr v Bratislave.

Po najtesnejšom domácom triumfe 1:0 splnil Slovan úlohu, ktorou bolo streliť u súpera gól, už v prvom polčase - tesne pred prestávkou po centri Františka Kubíka našiel Marko Milinkovič hlavou kanoniera Róberta Vitteka a ten otvoril skóre. Hneď po obrátke si po chybe domácich narazil Milinkovič loptu s Kubíkom a strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. Dublinčania potom síce skorigovali presným zásahom Ryana Swana, ale v 81. min hlavičkou upravil na 3:1 Kornel Saláta a záver duelu patril skúsenému Vittekovi. V nadstavenom čase najprv využil vysunutie od Richarda Lásika a rutinérsky zvýšil na 4:1 a po centri Adama Zreľáka presnou hlavičkou skompletizoval hetrik.

Konečný výsledok - štvrtok:
University College Dublin (Ír.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:5 (0:1) - prvý zápas 0:1, do tretieho predkola postúpil Slovan
Góly: 57. Swan - 41., 90.+ a 90.+ Vittek, 49. Milinkovič, 81. Saláta, ŽK: 87. Benson (Dublin), rozhodoval: Ognjen Valjič (Bos. a Herc.), 1361 divákov
University College Dublin: Corbet - Leahy, Kouogun, T. Boyle, Langtry - D. Watts (56. Cannon), G. O´Neill, Benson - Mullhall (88. Belhout), Swan, J. Doyle (76. Kirwan)
ŠK Slovan Bratislava: Mucha - Sekulič, Dobrotka (69. D. Hudák), Saláta, Podaný - Lásik, Štefánik - Milinkovič (83. L. Gašparovič), Zreľák, F. Kubík (67. F. Oršula) - Vittek

Hlasy (zdroj: skslovan.com):
Dušan Tittel (tréner Slovana): "Som veľmi rád, že sme zaslúžene zvíťazili vyšším rozdielom, čím sme potvrdili postup do nasledujúceho predkola. Bolo to dobré a pre divákov atraktívne stretnutie s gólovými šancami na oboch stranách. My sme boli dostatočne efektívni pri ich premieňaní, aj keď na otvárací presný zásah sme museli čakať až do konca prvého polčasu. V našej hre boli veľmi dobré fázy, ale aj slabšie. Tých sa proti silnejšiemu protivníkovi, akým bude ruský FK Krasnodar, treba vyvarovať."

Colin O´Neill (tréner Dublinu): "Chýbajú nám skúsenosti, aby sme mohli konkurovať klubom ako Slovan. Ten má technicky i fyzicky výborne disponovaných hráčov. Verím však, že v nadchádzajúcich rokoch sa nám podarí tento hendikep zmazať. Vo štvrtok sme sa snažili na ihrisku nechať všetko, čo je v nás. Po zápase v Bratislave sme mali malú nádej na postup, ale tá zhasla po prvom góle Slovana."