EL: Neapol vďaka hetriku Higuaina zdolal Dinamo Moskva 3:1

NETKY.SK • 13 Marec 2015, 07:24 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol vyhrali vo štvrtok v prvom zápase osemfinále Európskej ligy nad Dinamom Moskva 3:1.

Hrdinom večera sa vďaka hetriku stal argentínsky útočník Gonzalo Higuain. V domácom drese prišiel slovenský stredopoliar Marek Hamšík na ihrisko v 70. minúte, za Dinamo odohral jeho reprezentačný kolega Tomáš Hubočan celý duel. Hubočan práve za faul na Hamšika videl v druhom polčase žltú kartu.

Dinamo šokovalo divákov na štadióne San Paolo už v 2. minúte, keď presnou hlavičkou po rohovom kope otvoril skóre nemecký zakončovateľ Kevin Kuranyi. Neapol mal ale herne navrch a disponovaný Higuain sa postaral o dokonalý obrat - najskôr v 25. minúte vyrovnal, o šesť minút neskôr premenil pokutový kop a vydarené vystúpenie zavŕšil tretím gólom v 55. minúte. To už hostia hrali bez vylúčeného Romana Zobnina, ktorý tesne po prestávke videl druhú žltú kartu.

Obhajca trofeje FC Sevilla je blízko k postupu, v čisto španielskej konfrontácii andalúzsky klub uspel na pôde Villarrealu 3:1. V "derby" tímov z talianskej najvyššej súťaže medzi Fiorentinou a AS Rím sa zrodila remíza 1:1, domáci brankár Neto po hodine hry zlikvidoval pokutový kop v podaní Adema Ljajiča.

Bundesligista VfL Wolfsburg otočil duel s Interom Miláno a vyhral 3:1. Domáci síce prehrávali od 7. minúty po góle Rodriga Palacia, skóre ale vyrovnal Naldo a v druhom polčase dvakrát v ofenzíve udrel Belgičan Kevin De Bruyne.

Cenný triumf 1:0 dosiahol Dnepr Dnepropetrovsk nad Ajaxom Amsterdam, ďalší ukrajinský celok Dynamo Kyjev uhral prijateľnú prehru 1:2 na ihrisku Evertonu. Zástupca anglickej Premier League vydrel tesné víťazstvo až v závere vďaka penalte, ktorú v 82. minúte premenil strelou do stredu bránky Romelu Lukaku.

Výrazný krok k postupu do štvrťfinále urobil Zenit Petrohrad po výhre nad FC Turín 2:0. Zenitu pomohlo vylúčenie Marca Benassiho už v 28. minúte po druhej žltej karte a presilovku ruský tím pretavil na strelenie dvoch gólov. Najskôr sa presadil belgický legionár Axel Witsel, po zmene strán potvrdil prevahu domácich Talian Domenico Criscito.

Odvety sú na programe na budúci týždeň 19. marca, žreb štvrťfinále sa uskutoční o deň neskôr v Nyone. Finále je naplánované na stredu 27. mája 2015 vo Varšave a jeho víťaz sa premiérovo kvalifikuje do Ligy majstrov.

Prvé zápasy osemfinále Európskej ligy UEFA 2014/2015:

Zenit Petrohrad – FC Turín 2:0 (1:0)

Góly: 38. Witsel, 53. Criscito, ČK: 28. Benassi (Turín)

VfL Wolfsburg – Inter Miláno 3:1 (1:1)

Góly: 63. a 76. De Bruyne, 28. Naldo – 6. Palacio

Dnepr Dnepropetrovsk – Ajax Amsterdam 1:0 (1:0)

Gól: 30. Zozulja

Club Bruggy – Besiktas Istanbul 2:1 (0:0)

Góly: 62. De Sutter, 79. Refaelov (z 11m) – 46. Töre

SSC Neapol – Dinamo Moskva 3:1 (2:1)

Góly: 25., 31. a 55. Higuain (druhý z 11m) - 2. Kuranyi, ČK: 46. Zobnin (Dinamo)