EL: Minsk do skupiny cez Salzburg po rozstrele z 11 m

NETKY.SK • 28 August 2015, 08:08 • 2 min

BRATISLAVA - Kazašský futbalový klub Kajrat Almaty pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa tesne nepostúpil do vytúženej skupiny Európskej ligy UEFA 2015/2016.

Vo štvrtkovej odvete play off síce doma zdolal francúzske Girondins Bordeaux, ale keďže v prvom súboji prehral 0:1, ďalej idú Francúzi vďaka gólu z ihriska súpera.

Smutným hrdinom súboja Jablonca s Ajaxom Amsterdam bol slovenský stredopoliar Ján Greguš, ktorý v 58. minúte nepremenil penaltu. Zápas sa skončil bez gólov, a keďže štvornásobný európsky šampión doma vyhral 1:0, postúpil do skupiny EL. Greguš hral do 75. minúty a videl aj ŽK.

Do skupiny postúpila aj pražská Sparta, ktorá remizovala na ihrisku švajčiarskeho Thunu 3:3. Prvý zápas na Letnej vyhrali "rudí" 3:1. Vo Švajčiarsku vybehol na ihrisko v 68. minúte aj slovenský legionár hostí Michal Breznaník, ale v 85. minúte dostal červenú kartu po zákroku na autora dvoch gólov domácich Ferreiru.

Ďalším českým klubom v skupine EL je Liberec, ktorý po domácej výhre 1:0 nad Hajdukom Split vyhral rovnakým výsledkom aj v Chorvátsku. Za hostí odohral celý zápas slovenský útočník Marek Bakoš. Grécky veľkoklub Panathinaikos Atény senzačne vypadol s azerbajdžanským FK Gabala po domácej remíze 2:2, keď pred týždňom sa hralo bez gólov. Duel rozhodoval slovenský hlavný rozhodca Ivan Kružliak.

Tretím českým klubom, ktorého bude zaujímať piatkový žreb skupín EL v Monte Carlo je Viktoria Plzeň. Aj vďaka gólu slovenského útočníka Michala Ďuriša vyhrala na ihrisku Vojvodiny Novi Sad 2:0 a potvrdila domácu výhru 3:0. Za hostí odchytal celý zápas Matúš Kozáčik a celý zápas odohral aj Patrik Hrošovský.

odveta play off EL 2015/2016:

Kajrat Almaty - Girondins Bordeaux 2:1 (1:0)

Góly: 1. Yambere (vlastný), 66. Kuat - 77. Crivelli

/prvý zápas: 0:1, do skupiny postúpil Bordeaux/

Rubin Kazaň - Rabotnički Skopje 1:0 (1:0)

Gól: 35. Carlos

/prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpila Kazaň /

FK Karabach Agdam - Young Boys Bern 3:0 (2:0)

Góly: 4. Almeida (z 11 m), 43. Reynaldo, 61. Ismajlov, ČK: 4. von Bergen (YBB)

/prvý zápas: 1:5, do skupiny postúpil Krasnodar/

Videoton Székesfehérvár - Lech Poznaň 0:1 (0:0)

Gól: 57. Kedziora

/prvý zápas: 0:3, do skupiny postúpil Lech/

FC Thun - Sparta Praha 3:3 (1:2)

Góly: 33. a 81. Ferreira, 50. Munsy - 10. Dočkal, 21. Hušbauer, 71. Costa, ČK: 85. BREZNANÍK (Sparta)

/M. Breznaník (Sparta) nastúpil v 68. min. + ČK/

/prvý zápas: 1:3, do skupiny postúpila Sparta/

AS St. Etienne - FC Milsami Orhei 1:0 (1:0)

Gól: 15. Corgnet

/prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpilo St. Etienne/

Panathinaikos Atény - FK Gabala 2:2 (1:1)

/prvý zápas: 0:5, do skupiny postúpil PAOK/

Rosenborg Trondheim - Steaua Bukurešť 0:1 (0:0)

Gól: 54. Popa

/prvý zápas: 3:0, do skupiny postúpil Rosenborg/

Fenerbahce Istanbul - Atromitos Atény 3:0 (1:0)

Góly: 7. a 78. Fernando, 59. Erkin

/prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpilo Fenerbahce/

Borussia Dortmund - Odds BK Skien 7:2 (4:1)

Góly: 27., 32. a 57. Reus, 40. a 90. Kagawa, 25. Mchitaryan, 51. Gündogan - 19. Halvorsen, 64. Berg

/prvý zápas: 0:2, do skupiny postúpilo Molde/

Vojvodina Novi Sad - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Góly: 19. Djurič (vlastný), 60. ĎURIŠ

/M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský celý zápas, M. Ďuriš (všetci Plzeň) celý zápas + gól/

/prvý zápas: 0:3, do skupiny postúpila Plzeň/

FC Midtjylland - FC Southampton 1:0 (1:0)

Gól: 28. Rasmussen

/prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpil Midtjylland/

Legia Varšava - Zorija Luhaňsk 3:2 (1:1)

Góly: 16. Brzyski, 62. Guilherme, 90.+5 DUDA (z 11 m) - 39. Chomčenovskij, 66. Malinovskij

/D. Kuciak odchytal celý zápas, O. Duda (obaja Legia) nastúpil v 67. min. + gól + ŽK/

/prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpila Legia/

Belenenses Lisabon - SCR Altach 0:0

/prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpilo Belenenses/