EL: Mak skóroval za Zenit: Nedal som brankárovi šancu

NETKY.SK • 21 Október 2016, 11:51 • 2 min

BRATISLAVA - Slovenský stredopoliar Róbert Mak prispel k triumfu futbalistov Zenitu Petrohrad vo štvrtkovom dueli 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 na ihrisku írskeho Dundalku 2:1. Mak v 71. minúte vyrovnal na 1:1, o šesť minút neskôr sa strelecky presadil aj Brazílčan Giuliano a ruský tím zostal na čele D-skupiny s plným počtom bodov.

"Íri sa prezentovali typickým ostrovným futbalom. Hrali s veľkým nasadením, bojovali a v prvom polčase sa sústredili iba na defenzívu. Po zmene strán im vyšiel prvý útok a ujali sa vedenia. My sme zapli na vyššie obrátky a za šesť minút sme otočili skóre. Som rád, že som opäť skóroval. Criscito mi posunul loptu a ja som strelou z deviatich metrov nedal domácemu brankárovi šancu," uviedol Mak na svojej oficiálnej internetovej stránke.

"Je skvelé, že sme stopercentní, sme na dobrej ceste postúpiť do ďalšej časti Európskej ligy," dodal slovenský futbalista

Turecký tím Fenerbahce Istanbul v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom prehral na ihrisku Manchestru United hladko 1:4. Domáci bez Zlatana Ibrahimoviča si cestu za víťazstvom vydláždili tromi gólmi už v prvom polčase, keď najskôr premenili dve penalty v priebehu troch minút Paul Pogba a Anthony Martial a Pogba potom pridal aj svoj druhý presný zásah. Suverénny náskok domácich zveľadil po zmene strán Jesse Lingard, na druhej strane už iba korigoval Robin Van Persie. Miroslav Stoch sedel iba na lavičke Fenerbahce. Manchester vedie A-skupinu o skóre pred Feyenoordom Rotterdam.

Na prvé víťazstvo v E-skupine naďalej čaká Viktoria Plzeň, ktorá prehrala na svojom trávniku s rumunskou Astrou Giurgiu 1:2. V základe domácich boli traja Slováci - Matúš Kozáčik, Michal Ďuriš i Marek Bakoš. Lídrom tabuľky je AS Rím napriek domácej remíze s Austriou Viedeň 3:3. Rapid Viedeň remizoval v F-skupine s talianskym Sassuolom 1:1, brankár Ján Novota sedel iba na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Slovana Liberec prehrali doma s talianskou Fiorentinou 1:3. Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď slovenského brankára Martina Dúbravku prekonal dvakrát Chorvát Nikola Kalinič. Liberec má na konte stále iba jeden bod, lídrom J-skupiny je práve Fiorentina.

Ďalší český zástupca Sparta Praha sa vyšvihol na čelo K-skupiny po triumfe 1:0 na ihrisku Hapoelu Be'er Ševa. V druhom dueli skupiny Inter Miláno zdolal Southampton 1:0. Jediným úspešným strelcom bol Antonio Candreva.

V G-skupine stratil prvé body Ajax Amsterdam po remíze na pôde Celty Vigo 2:2. Zápas viedli slovenskí arbitri na čele s hlavným Ivanom Kružliakom. Jasným lídrom H-skupiny je Šachtar Doneck, vo štvrtok si poradil s Gentom jednoznačne 5:0. Tretie víťazstvo v skupinovej fáze si pripísalo aj Schalke, napriek početným zraneniam uspelo v Krasnodare 1:0. V B-skupine sa hetrikom v drese Young Boys Bern blysol Guillaume Hoarau do siete APOEL-u Nikózia (3:1).

3. kolo skupinovej fázy EL 2016/2017:

A-skupina

Feyenoord Roterdam - Zorja Luhaňsk 1:0 (0:0)

Gól: 55. Jörgensen

Manchester United - Fenerbahce Istanbul 4:1 (3:0)

Góly: 31. a 45.+1 Pogba (prvý z 11 m), 34. Martial (z 11 m), 48. Lingard - 83. Van Persie

Olympiakos Pireus - FK Astana 4:1 (3:0)

Góly: 34. a 65. Couto Seba, 25. Figueiras, 33. Elyounoussi - 54. Kabananga, ČK: 58. Caňas (Astana)

Young Boys Bern - APOEL Nikózia 3:1 (1:1)

C-skupina

FSV Mainz 05 - Anderlecht Brusel 1:1 (1:0)

AS Rím - Austria Viedeň 3:3 (2:1)

Góly: 19. a 34. El Shaarawy, 69. Florenzi – 16. Holzhauser, 82. Prokop, 84. Kayode

Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1:2 (0:1)

Góly: 86. Hořava - 41. Alibec, 64. Hořava (vlastný)

/za domácich chytal M. Kozáčik celý zápas, M. Bakoš do 64. min., M. Ďuriš do 53. min./