EL: Hejková aj Svitek nespokojní s prehrami vonku

NETKY.SK • 11 December 2014, 10:06 • 2 min

BRATISLAVA - Viedli viac než 34 minút, najvyššie až o 15 bodov, ale predsa sa basketbalistky českého tímu ZVVZ USK Praha v stredajšom euroligovom stretnutí na palubovke Dinama Kursk netešili z víťazstva.

Zverenky slovenskej trénerky Natálie Hejkovej podľahli ruskému klubu v A-skupine 65:70, keď poslednú štvrtinu prehrali rozhodujúco 11:23. "Jekaterinburg má najlepší tím na svete a Dinamo Kursk je hneď za ním. Napriek tomu sme boli blízko víťazstva, ale v obrane sme nehrali naplno celý zápas. V defenzíve sme nepredviedli potrebný kolektívny výkon," poznamenala Hejková, ktorej družstvo je v tabuľke na 3. priečke s bilanciou 3 - 2.

Pod euroligovými košmi sa aktuálne nedarí poľskej Wisle Krakov vedenej slovenským koučom Štefanom Svitekom. Po víťazstvách v úvodných dvoch dueloch prišla pre poľský klub na rad už tretia prehra - v stredu v Montpellieri 62:72. "Domáce hrali basketbal od začiatku do konca. Najvypuklejší rozdiel medzi tímami bol v trojkovej streľbe - kým Montpellier premenil sedem pokusov z dvanástich, my jediný z pätnástich. Takmer polovicu jeho bodov dosiahli striedajúce hráčky. Nehrali sme dobre v obrane a v tretej štvrtine sme boli nemohúcni v útoku," povedal podľa fibaeurope.com Štefan Svitek. Krakovu patrí 5. miesto v tabuľke A-skupiny (2 - 3), najbližšie naň v EL čakajú dve domáce vystúpenia - proti Galatasarayu (18. decembra) a Good Angels Košice (7. januára).

EL basketbalistiek - A-skupina - streda:
Good Angels Košice (SR) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 51:71 (12:23, 9:13, 14:15, 16:20)
Dinamo Kursk (Rus.) - ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) 70:65 (10:18, 17:21, 20:15, 23:11)
Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) 72:62 (20:22, 14:12, 19:10, 19:18)