EL: Good Angels prehrali v Kursku, viedli aj o 9 bodov

NETKY.SK • 28 Január 2015, 22:18 • 2 min

KURSK - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom euroligovom stretnutí na palubovke ruského klubu Dinamo Kursk 52:66 (36:33), hoci viedli aj o 9 bodov. Väz im definitívne zlomila posledná štvrtina, do ktorej vstupovali s iba trojbodovým mankom, ale napokon v nej zaostali 5:16. Úradujúce majsterky SR majú v tabuľke základnej A-skupiny bilanciu 2-8 už bez možnosti postúpiť.

Najbližšie sa zverenky Maroša Kováčika predstavia pod euroligovými košmi v stredu 4. februára doma proti českému tímu ZVVZ USK Praha (18.00), ktorý vedie Slovenka Natália Hejková.

Výsledky - EL basketbalistiek - streda:
A-skupina:
Dinamo Kursk (Rus.) - Good Angels Košice (SR) 66:52 (17:14, 16:22, 17:11, 16:5)
Najviac bodov Dinama: Ogwumikeová, Jekabsone a Milovanovičová po 12
Zostava a body Košíc: Krivačevičová 17, Langhornová 12, Žirková 9, Oblaková 5, Bärová 2 (Hruščáková 6, Bálintová 1, Kiššová a Rodgersová po 0)
TH: 14/10 - 9/6, fauly: 12 - 16, trojky: 4 - 2

Hlas (zdroj: goodangelskosice.eu):
Daniel Jendrichovský (generálny manažér GA Košice): "Necestovali sme sem s veľkými očami. O to príjemnejším prekvapením bol pre nás priebeh prvého polčasu, počas ktorého sme boli domácemu družstvu viac ako len vyrovnaným súperom. Ešte lepšie sa pre nás vyvíjala tretia štvrtina, no žiaľ, len do jej siedmej minúty. Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi dobre a postupne sa nám podarilo vypracovať si až deväťbodový náskok. Naordinovaná taktika nám v týchto momentoch fungovala fantasticky, naše pivotky pokračovali vo vynikajúcom výkone z prvej polovice, počas ktorej sme zaznamenali spod koša až 22 bodov. V závere sme sa nedokázali vyrovnať so zmenenou hrou súpera v obrane, čo nás v kombinácii s únavou pripravilo o lepší výsledok, pretože konečný 14-bodový rozdiel je, aj vzhľadom na priebeh duelu, veľmi krutý."

UMMC Jekaterinburg (Rus.) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) 106:63 (27:13, 32:12, 27:9, 20:29)
ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 43:72 (8:12, 9:13, 10:21, 16:26)