EL: Good Angels prehrali v Krakove 50:70

NETKY.SK • 8 Január 2015, 07:28 • 2 min

KRAKOV - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom zápase v A-skupine Európskej ligy na palubovke poľského tímu Wisla Krakov vysoko 50:70. Na konte tak majú už šesť prehier zo siedmych zápasov, v tabuľke im patrí predposledná šiesta priečka a majú len malú šancu na postup do vyraďovacej fázy súťaže.

Zverenkyne trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 14. januára o 18.00 h pred domácim publikom proti poslednému celku skupiny Galatasarayu Odeabank.

A-skupina:
Wisla Krakov - Good Angels Košice 70:50 (38:25)
Najviac bodov Krakova: Lavenderová 20, Abdiová 16, Vanderslootová 12 - zostava a body GA: Langhorneová 16, Zietaraová 10, Phillipsová 9, Krivačevičová 6, Žirková (Bärová 6, Bálintová 2, Minčíková 1, Kiššová, Jánoščíková, Hruščáková, Oblaková). Rozhodovali: Sarekoski (Fín.), Miličevič (BaH), Kardum (Chor.), TH: 13/10 - 21/17, trojky: 2:3, fauly: 18:20, 1200 divákov.

Košičanky držali so súperkami krok iba do šiestej minúty úvodnej časti. Síce prehrávali 0:3 a 2:5, no dotiahli sa a na chvíľu sa dostali aj do vedenia 10:9. Od stavu 13:12 však prebrali taktovku domáce hráčky a prvú štvrtinu vyhrali 24:14. Pohodlný náskok si udržiavali aj v ďalšom priebehu, postupne ho zvýšili na 13 bodov (31:18, 33:20) a prvý polčas ovládli pomerom 38:25. Košičanky zaostávali najmä v streľbe, z hry mali mizernú úspešnosť iba necelých 24%. Náskok Krakova tak stále narastal a postupne sa zvýšil až na vyše 20 bodov. V záverečnej desaťminútovke sa rozhodnutý duel už len dohrával a tak si Košičanky odviezli z Poľska prehru 50:70.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér GA: "Prišli sme sem s odhodlaním zabojovať o nádej na postup do ďalšej fázy súťaže. No už v prvej štvrtine sme dostali 24 bodov, takže obrana za veľa nestála. Náš hlavný problém však bola slabá streľba počas celého zápasu. Darilo sa jedine Langhorneovej, ostatné hráčky sa viac rozprávali ako bojovali na palubovke. Trinásť minút pred koncom už bolo prakticky rozhodnuté a zápas sa už len dohrával."