EL: Good Angels prehrali v Bourges

NETKY.SK • 12 Marec 2014, 09:25 • 2 min

BOURGES - Good Angels Košice prehrali v utorňajšom prvom stretnutí play-off Euroligy basketbalistiek na palubovke francúzskeho družstva Tango Bourges Basket 51:59 (31:36) a v sérii hranej na dve víťazstvá zaostávajú 0:1.

Druhý duel je na programe v piatok 14. marca o 20.00 h v košickej Steel aréne, prípadný tretí zápas naplánovali na 19. 3. znova do Bourges (20.30). Úspešnejší tím z tejto dvojice postúpi na záverečný turnaj Final Eight do ruského Jekaterinburgu.

Desaťnásobné majsterky Slovenska v utorok viedli iba v úvode 2:0, Francúzky mali potom až do konca duelu bodovo viac či menej navrch. Dvojciferný náskok 26:15 získali v 12. min, pred koncom I. polčasu viedli ešte 36:25, ale hostky v zostávajúcich 44 sekundách prvej polovice duelu šesťbodovou šnúrou znížili na 31:36. Po neúrodnej tretej štvrtine (8:9) bol rozdiel v skóre v 31. min iba dvojbodový (44:42), ale potom prišli rozhodujúce chvíle domácich basketbalistiek. Hráčky Bourges odskočili šnúrou 12 bodov až na 56:42 v 37. min a rozhodli o svojom víťazstve.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí play-off Euroligy basketbalistiek 2013/2014 (hrá sa na dve víťazstvá):

Tango Bourges Basket (Fr.) - Good Angels Košice (SR) 59:51 (21:15, 15:16, 8:9, 15:11) - stav série 1:0
Zostavy a body:
Bourges: Dumercová 18 (4 trojky), Miyemová 14, Tolová 10, Tchatchouangová 3, Salagnacová 0 (Ndongueová 7, Kaltsíduová 5, Berniesová 2, Van Grinsvenová 0)
Košice: Perkinsová 14, Kizerová 9, Hruščáková a Bojovičová po 4, Abdiová 0 (Žirková 12, Osipovová a Krivačevičová po 4, B. Bálintová a Kiššová a Zietarová po 0)
TH: 20/16 - 12/9, fauly: 19 - 25, trojky: 5 - 4

Hlasy (zdroj fibaeurope.com):
Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Kľúčová bola tretia štvrtina, v ktorej sme tvrdo bojovali, ale dali sme iba deväť bodov. Mohli sme zlomiť vývoj tohto otvoreného zápasu v náš prospech. Samozrejme, urobíme si videoanalýzu duelu. Určite musíme upraviť našu zónovú obranu."

Jia Perkinsová (najlepšia strelkyňa Košíc): "V obrane sme hrali skvele, čo sa o našej útočnej hre nedá povedať. V tretej štvrtine sme spálili mnoho príležitostí, pripravili sme sa o šancu prehovoriť do boja o víťazstvo. V podaní Bourges to bol dobrý zápas. Teraz musíme v piatok v Košiciach zvíťaziť."

Nadežda Orenburg (Rus.) - Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) 52:48 (13:6, 17:12, 17:13, 5:17) - stav série 1:0
Spartak Moskovská oblasť (Rus.) - Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) 81:43 (24:11, 24:11, 24:5, 9:16) - stav série 1:0
Kayseri Kaski spor (Tur.) - Beretta Famila Schio (Tal.) 63:50 (15:16, 8:13, 20:7, 20:14) - stav série 1:0
ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) - Rivas Ecópolis (Šp.) 77:58 (13:20, 25:12, 28:12, 11:14) - stav série 1:0
Galatasaray Istanbul (Tur.) - Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 70:61 (23:11, 17:19, 12:19, 18:12) - stav série 1:0
Fenerbahce Istanbul (Tur.) - CCC Polkowice (Poľ.) 75:57 (19:15, 18:10, 17:19, 21:13) - stav série 1:0