EL: Good Angels podľahli USK Praha tesne 70:74

NETKY.SK • 4 Február 2015, 22:23 • 2 min

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v Infiniti aréne vo svojom jedenástom vystúpení Európskej ligy s českým majstrom USK Praha po dramatickom závere tesne 70:74. V prebiehajúcom ročníku EL zaknihovali už deviatu prehru a v A-skupine figurujú s trinástimi bodmi na poslednej siedmej priečke.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 11. februára vo svojom poslednom vystúpení EL na palubovke ruského šampióna UMMC Jekaterinburg (15.00).

A-skupina EL 2014/2015:
Good Angels Košice - USK Praha (ČR) 70:74 (36:38)
Zostava a body GA: Langhorneová 20, Žirková 14, Hruščáková 7, Bärová 2, Bálintová 3 (Rodgersová 10 /3 trojky/, Oblaková 8, Kiššová 6, Janoščíková 0) - najviac bodov USK Praha: Petrovičová 25, Elhotová 13 /3 trojky/, Vítečková 9 /3 trojky/, Vaughnová 9. Rozhodovali: Vilius Maciulaitis (Litva), Gellert Kapitány (Maď.), Lorenzo Baldini (Tal.), TH: 13/10 - 17/14, trojky: 6:6, fauly: 21:15, 2500 divákov - vypredané.

Po košoch Žirkovej, Oblakovej a Langhorneovej vyhrávali v 5. minúte domáce hráčky 6:3. Na začiatku 7. minúty Veselá upravila síce na 6:7, ale Good Angels po trojke Bálintovej tri sekundy pred koncom úvodnej desaťminútovky viedli o šesť bodov 19:13. V 12. minúte bol stav vyrovnaný, keď sa spoza trojkového oblúka presadila Elhotová - 21:21. O dve minúty neskôr kapitánka domáceho klubu Žirková upravila na 26:21, no Palauová (2) s Vaughnovou (4) otočili na 26:27. V 19. minúte už svietil na ukazovateli skóre stav 29:36. Posledné slovo v prvom polčase mala hosťujúca Robinsonová, ktorá sa presadila štyri sekundy pred koncom druhej desaťminútovky (36:38).

Hneď v úvode druhého dejstva sa medzi tromi protihráčkami presadila Hruščáková (38:38) avšak Vítečková s Petrovičovou naklonili misky váh na stranu USK - 38:43. Vítečková druhou trojkou v 14. minúte zvýšila vedenie hostiek už na rozdiel ôsmich bodov (40:48). "Anjelky" zagresívnili hru a výsledkom bolo vyrovnanie stavu (48:48). Po tridsiatich minútach vyhrávalo domáce družstvo o štyri body, keď Kiššová trojkou upravila na 56:52. Ďalší obrat zariadili na začiatku štvrtej desaťminútovky Vítečková s Elhotovou (56:57), Rodgersová však po premenenej šestke v 33. minúte zvyšovala na 59:57. V dramatickom závere mali viac šťastia hráčky USK Praha, ktoré sa tešili z víťazstva 74:70.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Urobili sme tri, štyri naivné chyby v tretej a štvrtej desaťminútovke a dostali sme úplne zbytočné trojky. Trošku sme prispali a k obranným situáciám nepristúpili zodpovedne a oni trafili. Nebola tu ani Tijana Krivačevičová a Žofia Hruščáková momentálne nie je v takej forme, v akej zvykla byť. Hrali sme prakticky s jednou pivotkou a pociťovali sme veľký hendikep, avšak musím dať klobúk dole pred dievčatami, pretože bojovali do samého záveru."
Zuzana Žirková, kapitánka Good Angels: "Myslím si, že to bol vynikajúci zápas, hralo sa zo strany na stranu, no bohužiaľ sa šťastena v závere neotočila na našu stranu. Chceli sme sa pred domácim publikom rozlúčiť víťazstvom, nevyšlo to, ale myslím si, že sme sa poďakovali aspoň svojou hrou."
Natália Hejková, trénerka USK Praha: "Vzhľadom na situáciu v skupine sme vedel, že musíme vyhrať. Chceli sme vyhrať, pretože perióda od nového roka nebola z našej strany najlepšia. Potrebovali sme sa odraziť od zlých výkonov k lepším a vrátiť sa k hre akú sme produkovali na jeseň. Čiastočne sa nám to darilo a v závere sme väčšou skúsenosťou a bojovnosťou uhrali potrebné body."