EL: Good Angels podľahli Famile Schio 56:69

NETKY.SK • 12 November 2015, 09:09 • 2 min

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom piatom zápase v Eurolige s talianskym tímo Famila Schio 56:69. Po tretej euroligovej prehre majú hráčky slovenského majstra na konte sedem bodov.

Najbližšie sa v Eurolige predstavia 2. decembra opäť na domácej palubovke proti francúzskemu celku Lille Métropole.

A-skupina - 5. kolo:

Good Angels Košice - Famila Schio 56:69 (24:34)

Zostava a body Good Angels: Oblaková 12, Langehorneová 9, Bálintová 3, Jurčenková 1, Kiššová 0 (Johnsonová 10, Hruščáková 8, Stehlíková 7, Žirková 6), najviac bodov Schio: Yacoubouová 13, Walkerová 12, Sottanová 12, Rozhodovali: Vuckovič (Slov.), Teixeirová (Port.), Zapolski (Poľ.), TH: 17/12 - 26/22, trojky: 4:1, os. chyby: 25:18, vylúčenie: 40. Žirková (po druhej technickej chybe), 2000 divákov.

Hráčky Schia potvrdzovali povesť ofenzívne hrajúceho družstva od prvých minút. Zásluhou Yacoubouovej a Macchiovej viedli v 3. minúte už 6:0. Košičanky odpovedali trojkou Bálintovej, no hostky naďalej zvyšovali skóre. Andersonová v 7. minúte navýšila náskok Schia už na deväť bodov (4:13), no domáce sa aj zásluhou trojky Johnsonovej dotiahli na prijateľnejších 11:15.

Aj druhá štvrtina bola pod taktovkou talianskeho tímu. Obrana domácich mala s efektívne hrajúcimi súperkami veľké problémy a v 15. minúte bol rozdiel už štrnásťbodový - 13:27. Ani po oddychovom čase domáceho družstva sa obraz hry nezmenil. Domácim hráčkam sa v ofenzíve nedarilo, naopak uvoľnene hrajúce hostky viedli v 17. minúte už 32:16. Stehlíková v závere prvého polčasu znížila na 24:34.

Domáce hráčky chceli v druhom polčase zvrátiť nepriaznivý stav, ale príliš sa im to nedarilo. Zaplnená Angels aréna hnala domáci tím vpred, no hostky nedovoľovali výraznejšie zdramatizovať zápas. Päťdesiatbodovú hranicu dosiahli v 28. minúte, keď Sottanová trestnými hodmi upravila na 37:51. Aj zásluhou úspešných trestných hodov Žirkovej bola strata domáceho tímu pred štvrtou štvrtinou osembodová - 44:52.

Hráčky slovenského majstra v štvrtej časti znížili na rozdiel siedmich (54:61) bodov, no hráčky Schia to z rytmu nevyviedlo. Taliansky majster a líder euroligovej A-skupiny si v závere postrážil víťazstvo a Košičankám pripravil prvú domácu prehru.

Hlasy:

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Stalo sa to, čo predpovedali štatistiky. Najmä v druhom polčase sme dobre bránili, no v ofenzíve sme ostali tam kde doteraz. Najviac ma mrzí výkon rozhodcu. To, čo sa dnes dialo, som už dávno nevidel."

Zuzana Žirková, Good Angels: "Zápas sme nezvládli aj preto, že sa nám ťažko hralo proti ôsmim ľuďom. K tomu sa ešte pridala aj naša nervozita a nedarilo sa nám ani v streľbe. Výkon rozhodcov radšej ani nechcem komentovať, pretože každý videl, čo sa na palubovke dialo."

Romana Stehlíková, Good Angels: "Ušiel nám začiatok zápasu. Boli sme nervózne, nepremenili sme niekoľko jasných striel. Nebolo to tým, že by nás zaskočili. Spravili sme však chyby, o tom to bolo."