EL: Good Angels Košice prehrali vo svojom ôsmom zápase na palubovke tímu Avenida Salamanca

NETKY.SK • 17 December 2015, 07:26 • 2 min

SALAMANCA - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom ôsmom zápase v A-skupine Euroligy na palubovke španielskeho tímu Avenida Salamanca 68:76. Košičanky si tým výrazne skomplikovali šancu na postup. Hráčky dvanásťnásobného slovenského majstra sa v súťaži najbližšie predstavia v stredu 6. januára 2016 na domácej palubovke proti tureckému Fenerbahce Istanbul.

Domáce hráčky začali zápas úspešnou trojkou Gemelosovej. Košičanky v 4. minúte otočili na 3:4, no to bol jediný moment v prvej štvrtine, kedy boli vo vedení. Hostky krátko prehrávali aj o päť bodov a hoci túto stratu stiahli, po prvej štvrtine mohli byť spokojnejšie Španielky - 17:16. Košičanky začali druhú štvrtinu výborne a po trojke Oblakovej viedli v 12. minúte o štyri body - 17:21. Najmä pre slabšiu úspešnosť v zakončení však o tento náskok prišli a v 18. minúte si za stavu 25:21 vzal tréner Kováčik už druhý oddychový čas. Hostky mali v tom čase za sebou päťminútovku bez jediného získaného bodu. Hráčkam Salamancy sa darilo držať si náskok a po prvom počase viedli už o šesť gólov - 33:27.

Košičankám nevyšiel vstup do druhého polčasu. Dopúšťali sa viacerých chýb, osobných i taktických a skóre narastalo najmä v prospech domáceho tímu. Košičanky dokázali znížiť dvomi trojkami v 26. minúte, no o dve minúty neskôr viedol domáci tím už o jedenásť bodov - 51:40. Z výraznej straty hostky ukrojili už v prvých minútach poslednej štvrtiny, keď sa dvakrát presadila Stehlíková - 57:52. Langhorneová v 33. minúte premenila oba trestné hody a Košičanky sa dotiahli na tri body - 60:57. Domáce hráčky si však vedenie nedali vziať a po viacerých trestných hodoch viedli v polovici štvrtej štvrtiny už dvojciferným rozdielom - 67:57. Ani táto strata však Košičanky nepoložila a Žirková dvomi šestkami a jednou trojkou upravila na 69:64. Hostky však v závere nedokázali vyrovnať a napokon prehrali rozdielom ôsmich bodov.

Euroliga, A-skupina:

Avenida Salamanca - Good Angels Košice 76:68 (33:27)

Najviac bodov Salamancy: Margineanová 21, Dominguezová 16, Rodriguezová 10, zostava a body Good Angels: Johnsonová 16, Žirková 12, Langhorneová 9, Oblaková 7, Jurčenková 6 (Stehlíková 8, Hruščáková 6, Bálintová 4, Blanárová 0). TH: 20/17 - 12/12, trojky: 5:4, os. chyby: 17:22.