Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. mar. 2023Benjamín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
26.01.2023 13:30 Domov
Ekonomická univerzita v Bratislave vyplatila študentom štipendiá z plánu obnovy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.01.2023 13:30 Domov

Ekonomická univerzita v Bratislave vyplatila študentom štipendiá z plánu obnovyBratislava - Ekonomická univerzita v Bratislave medzi prvými univerzitami na Slovensku vyplatila 66 talentovaným študentom a 23 nadpriemerným študentom zo sociálne znevýhodneného prostredia štipendium z plánu obnovy.


V priebehu troch rokov dostanú títo študenti postupne 801.000 eur. Štipendiá za mesiace september – december už odišli na účty študentom a aktuálne sa pripravuje vyplatenie štipendií za mesiac január. "Vybraní talentovaní a nadpriemerní študenti, ktorí sa zaregistrovali do programu Študujem doma, Slovensko ma odmení, získajú štipendium 3000 eur za jeden akademický rok počas prvých troch rokov vysokoškolského štúdia na Slovensku," . Ide o plán Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR ako motivovať a udržať talentovaných ľudí na Slovensku. Umiestnenie v poradí uchádzačov sa určilo na základe výsledkov študentov počas štyroch rokov stredoškolského štúdia, najmä zapojenia sa do rôznych súťaží na krajskej, celoštátnej aj medzinárodnej úrovni. Jedným z kritérií bol aj dosiahnutý výsledok v rámci externej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka (alebo jazyka menšiny), cudzieho jazyka a matematiky. Vyplatenie štipendií pre talentovaných absolventov stredných škôl, ktorí zostali študovať na slovenskej vysokej škole a neodišli za štúdiom do zahraničia, meškalo niekoľko mesiacov. Pridelené bolo v dvoch kategóriách - najväčšie talenty spomedzi slovenských maturantov a nadpriemerní študenti, ktorí sú zo sociálne znevýhodneného prostredia, alebo patria do špecifických znevýhodnených skupín. reklama


Zdroj: TASR/ KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok