Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. apr. 2021Marcel
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.02.2017 13:52 Domov
Edukačná kampaň o HIV pokračuje diskusiami na stredných školách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.02.2017 13:52 Domov

Edukačná kampaň o HIV pokračuje diskusiami na stredných školáchBRATISLAVA - Edukačná kampaň, ktorá chce zlepšiť informovanosť o infekcii HIV medzi mladými ľuďmi, pokračuje na stredných školách diskusiami so študentmi. Kampaň odštartovala vlani v decembri a jej hlavným motívom je práca so skratkami, ktoré mladí bežne používajú pri on-line komunikácii alebo na sociálnych sieťach.


"Snažili sme sa zvoliť taký jazyk a formu, ktorou najviac oslovíme tínedžerov. Sám som ešte študentom a viem, že mladí ľudia chápu a prijímajú informácie inak. Na druhej strane ich spektrum záujmov je veľmi široké, a preto akékoľvek fakty či novinky musia byť podávané v stručnej a pútavej forme, aby tomu boli ochotní venovať pozornosť," hovorí Michal Skurák zo Slovenskej asociácie študentov medicíny, ktorý diskusie povedie.

 

Cieľom kampane HIV nie je AIDS je posilniť vedomosti a informovanosť. "Výučbe o sexuálne prenosných infekciách a ochoreniach nie je stále na základných a stredných školách na Slovensku venovaná dostatočná pozornosť. Pritom riziko infekcie HIV sa so stúpajúcim počtom novodiagnostikovaných osôb zvyšuje aj na Slovensku," vysvetlila docentka Danica Staneková, vedúca NRC pre prevenciu HIV/AIDS na SZU v Bratislave.

 

O kampani boli informované všetky stredné školy. Edukačné materiály a metodický materiál sú v elektronickej verzii dostupné na webovej stránke hivniejeaids.sk. Diskusie si môžu školy bezplatne objednávať prostredníctvom mailu michal@hivniejeaids.sk. Kampaň realizuje Národné referenčné centrum pre prevenciu HIV/AIDS na SZU v Bratislave v spolupráci so Slovenskou asociáciou študentov medicíny a farmaceutickou spoločnosťou Janssen.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok