Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Eduard Kukan
Eduard Kukan
15.01.2016 16:56 Domov
Eduard Kukan je na čele volebnej pozorovateľskej misie EÚ v Ugande
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2016 16:56 Domov

Eduard Kukan je na čele volebnej pozorovateľskej misie EÚ v UgandeBRUSEL - Slovenský europoslanec Eduard Kukan dnes oznámil, že začína svoje pôsobenie v hlavnom meste Ugandy ako hlavný predstaviteľ pozorovateľskej misie EÚ počas nadchádzajúcich volieb v tejto krajine.


Únia na pozvanie ugandskej vlády vysiela svojich zástupcov na monitorovanie prezidentských, parlamentných a miestnych volieb, ktoré sú naplánované na 18. februára.

 

Podobné pozorovateľské misie v Ugande prebehli aj v rokoch 2006 a 2011. Najnovšie monitorovanie EÚ označuje za vyjadrenie svojho trvalého záväzku podporovať dôveryhodné, transparentné a inkluzívne voľby v tejto východoafrickej krajine.

 

Kukan sa stal hlavným predstaviteľom volebnej pozorovateľskej misie v Ugande, do ktorej sa zapojí viac ako 120 pozorovateľov zo všetkých členských štátov EÚ a z Nórska. Do tejto funkcie ho vymenovala v decembri 2015 šéfka európskej diplomacie Federica Mogheriniová.

 

"Uganda sa pripravuje na svoje tretie všeobecné voľby. Verím, že nadchádzajúce voľby budú transparentné a pokojné a budú ďalej upevňovať demokraciu. Som presvedčená, že pod vedením šéfa pozorovateľskej misie Eduarda Kukana bude volebná pozorovateľská misia EÚ dôležitým príspevkom k priebehu tohto volebného procesu," uviedla v tejto súvislosti Mogheriniová.

 

Samotný Kukan odkázal, že pozorovateľská misia EÚ "je pripravená poskytnúť nezávislé a nestranné posúdenie volieb". "Pozorne budeme sledovať všetky fázy volieb vrátane kampane a budeme transparentne spolupracovať so všetkými zúčastnenými stranami," povedal.

 

Podľa Kukana stoja Uganďania zoči-voči rozhodujúcim momentom v histórii svojej krajiny. Priznal, že k členom pozorovateľskej misie sa dostali správy o možnom násilí počas volieb, ako aj obavy o dodržanie rovnoprávnosti kandidátov v prístupe k médiám a tiež o presnosť voličských zoznamov.

 

"Od môjho príchodu do Kampaly som sa stretol so širokou škálou partnerov vrátane volebnej komisie, s ktorými sme diskutovali o dôležitosti transparentnosti a zapojenia sa občanov do volebného procesu," informoval Kukan z hlavného mesta Ugandy.

 

V priebehu tohto týždňa bolo do miest po celej Ugande nasadených 30 dlhodobých pozorovateľov, ktorí sa stretávajú so všetkými zainteresovanými stranami vrátane predstaviteľov vlády a volebných úradníkov, kandidátov a zástupcov politických strán, ako aj s členmi občianskej spoločnosti, voličmi a médiami. Ďalších okolo 80 krátkodobých pozorovateľov sa deň pred voľbami pripojí k tejto misii, aby dohliadali na hlasovanie a sčítavanie hlasov.

 

Cieľom misie EÚ je vykonať komplexnú analýzu volebného procesu na základe dlhodobého sledovania. Analýza sa bude zaoberať právnym rámcom, prácou organizátorov volieb, úlohou štátnych orgánov a občianskej spoločnosti, aktivitami počas kampane, financovaním kampane, správaním médií, hlasovaním a sčítaním hlasov, spracúvaním sťažností a odvolaní ako aj samotným vyhlásením výsledkov.

 

Europoslanec Kukan po voľbách na tlačovej konferencii odprezentuje predbežné vyhlásenie pozorovateľskej misie.

 

 

Dnes som v Kampale predstavil misiu EÚ v Ugande. V prvom rade by som rád zdôraznil našu plnú podporu Uganďanom, ktorí...

Posted by Eduard Kukan on 15. január 2016

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok