Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.06.2021 07:23 Zaujímavosti
Dva plus dva je niekedy päť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.06.2021 07:23 Zaujímavosti

Dva plus dva je niekedy päťVo všeobecnosti platia predstavy o tom, čo je správne, múdre a pekné. Objavuje sa jeden ideál za druhým, a ľudstvo všetky hltavo nielen berie na vedomie, ale sa s nimi aj stotožňuje.


Vo väčšine prípadov by sa dalo súhlasiť s tým, čo je skutočne chybné a nikdy by sa nemalo odohrávať, o tom niet pochýb.

 

Ochudobní sa
Nevera je zakázaná
, ničí rodiny a ostáva po nej len zrada, veľa slĺz a nekonečné spytovanie sa. Ani klamať sa nemá, učí sa to už malé dieťa na prahu škôlky, a hoci sa pred nepravdu občas vtisne nálepka milosrdná, nič to nemení na jej nesprávnosti.

 


Rovnako je nevhodné ubližovať, ponižovať a mohli by sa spísať zásoby učebníc o ďalších neprípustných druhoch správania, ktoré by vydržali až do skončenia sveta.

 

Avšak občas sa vyskytne istá nenormálnosť, ktorá by sa mala prijať. Ak si ju spoločnosť odmietne všímať, ochudobní sa o pohľad na zázrak.


V sobotu
Ježiš využil istú sobotu na to, aby vošiel do synagógy. Bola plná, nechýbali v nej ani ctení učitelia zákona a muži, ktorí samých seba považovali za dokonalých.

 

Nebol to obyčajný deň, v židovskej komunite predstavoval sviatok odpočinku, teda Sabat. V zákone sa písalo, že je ho nutné svätiť a ľud to svedomito dodržiaval.

 

 

Ježiš si, pravdaže, sobotu ctil tiež, ale potom zbadal človeka, ktorý neodkladne potreboval pomoc. Ak si mal vybrať, či zvíťazí pravidlo alebo láska, konečné slovo mala vždy láska.

 

Ruka
Človek s problémom bol muž, trpel totiž chorobou. Jeho ruka bola vyschnutá, a to v ňom, prirodzene, zanechávalo určitý stupeň nešťastia.

 

Ježiš ho neprehliadol, naopak, vyzval ho, aby vstal a postavil sa priamo doprostred zhromaždenia. Všetky oči sa na neho upierali, nikto ani len nedýchal. O Ježišovi sa vedelo, že činí zázraky, ale veľavážení farizeji tŕpli pri myšlienke, že poruší Sabat.

 


A on ho aj porušil v mene najväčšej lásky, aká kedy bola. Uzdravil mužovu ruku a prepustil ho, aby si vyskúšal život v zdraví. Farizeji boli rozzúrení, nepomohla ani Ježišova otázka, či je lepšie zachrániť alebo utratiť, príliš sa nechali viesť slepotou.


Vo videní veľkoleposti zázraku im bránil názor na to, čo je povolené a čo nie. Iste, v ľudskom ponímaní je súčet dvoch a dvoch vždy rovnaký. Ale v Božej matematike sa aj dva plus dva môže rovnať päť.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok