Dubovcová s Nestarcovou po prvom dni na 2. mieste

NETKY.SK • 14 Apríl 2016, 12:08 • 2 min

SIA-MEN - Víťazstvo s papierovo silnejším súperom a tesná prehra s turnajovými jednotkami. Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová vstúpili dobre do ďalšieho turnaja Svetovej série FIVB a po prvom dni podujatia Open v čínskom Sia-men sú na 2. mieste A-skupiny hlavnej súťaže.

Slovenky na úvod v daždivom počasí zdolali o jedno miesto vyššie nasadené Číňanky Wang, Jüe 2:0 (21, 24), keď zvládli dve koncovky a odchádzali z kurtu ako víťazky po 44 minútovom boji. V druhom zápase podľahli americkým superfavoritkám April Rossovej, Kerri Walshovej Jenningsovej 0:2 (-17, -20), keď v druhom sete viedli 17:14. Američanky na čele s trojnásobnou olympijskou víťazkou a trojnásobnou majsterkou sveta Walshovou napokon záver setu zvládli a zdolali Slovenky aj v piatom vzájomnom zápase v kariére.

Po prvom dni patrí Dubovcovej s Nestarcovou priebežne 2. miesto v tabuľke a v piatok sa v poslednom zápase v skupine stretnú s Ruskami Anastasiou Barsukovou a Alexandrou Moisejevovou, ktoré majú zatiaľ dve prehry.

Sia-men Open, hlavná súťaž:

A-skupina:

štvrtok:

Wang, Jüe (16-Čína) - Natália DUBOVCOVÁ, Dominika NESTARCOVÁ (17-SR) 0:2 (-21, -24)

Rossová, Walshová (1-USA) - Barsuková, Moisejevová (32-Rus.) 2:0 (13, 7)

Wang, Jüe - Barsuková, Moisejevová 2:1 (-11, 19, 17)

Rossová, Walshová - DUBOVCOVÁ, NESTARCOVÁ 2:0 (17, 20)