Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Šéf SFÚ Peter Dubecký
Šéf SFÚ Peter Dubecký
09.04.2018 15:20 Film
Dubecký chce byť opäť šéfom filmového ústavu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.04.2018 15:20 Film

Dubecký chce byť opäť šéfom filmového ústavuBRATISLAVA – Zatiaľ jedného záujemcu eviduje Slovenský filmový ústav (SFÚ) v konkurze na svojho šéfa. Do výberového konania na generálneho riaditeľa SFÚ, jedinej slovenskej štátnej inštitúcie, ktorá sa venuje filmu a kinematografii s dôrazom na domácu tvorbu, sa do termínu podávania prihlášok do piatka 6. apríla prihlásil jeden záujemca.


Ako pre agentúru SITA povedala tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová, do konkurzu prišla jedna prihláška, no keďže rozhoduje dátum na poštovej pečiatke, je možné, že poštou prídu ešte ďalšie. Otváranie obálok je naplánované na 16. apríla a verejné vypočutie kandidátov na generálneho riaditeľa SFÚ na najbližších päť rokov sa uskutoční 26. apríla. Súčasný šéf SFÚ Peter Dubecký je vo funkcii do začiatku júna a podľa zákona môže kandidovať opätovne. Dubecký dnes SITA informoval, že v piatok 6. apríla podal prihlášku a projekt riadenia SFÚ na najbližších päť rokov.

Do funkcie generálneho riaditeľa SFÚ možno zvoliť len osobu s odbornými vedomosťami a skúsenosťami, ktorá spĺňa predpoklady na výkon funkcie podľa zákona o výkone práce vo verejnom záujme. Potrebné sú najmenej tri roky odbornej praxe v riadiacej funkcii a vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v oblasti audiovízie, alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v inom odbore, ak má uchádzač odbornú prax v audiovízii najmenej päť rokov. Ďalšie podrobnosti o voľbe generálneho riaditeľa SFÚ a o výkone tejto funkcie obsahuje Rokovací poriadok SFÚ zverejnený na webstránke filmového ústavu http://www.sfu.sk. Na webe filmového ústavu tiež možno nájsť prehľad o činnosti a výsledkoch hospodárenia SFÚ a ďalšie informácie.

Peter Dubecký je generálnym riaditeľom SFÚ od roku 1998. Po prijatí a nadobudnutí účinnosti audiovizuálneho zákona v januári 2008 mu jeho prvé funkčné obdobie začalo plynúť 2. júna 2008, keď sa uskutočnili prvé voľby generálneho riaditeľa SFÚ. Vtedajší Audiovizuálny zákon (zákon o podmienkach evidencie, verejného šírenia a uchovávania audiovizuálnych diel, multimediálnych diel a zvukových záznamov umeleckých výkonov) po prvý raz určil podmienky a voľbu generálneho riaditeľa SFÚ. Dubeckého opätovne do čela SFÚ zvolila jednomyseľne v tajnom hlasovaní Rada SFÚ 25. apríla 2013. Vo verejnom vypočutí vtedy vyberala z dvojice Dubecký a Andrej Beseda. V poradí druhé funkčné obdobie začalo Dubeckému plynúť 2. júna 2013. V súčasnosti platný Audiovizuálny zákon umožňuje stáť na čele SFÚ opätovne. Podrobnosti o priebehu voľby generálneho riaditeľa SFÚ a o výkone tejto funkcie obsahuje štatút a zákon o audiovízii, oba zverejnené na http://www.sfu.sk.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok