DP: Kližan a Zelenay získali prvý set štvorhry

NETKY.SK • 7 Marec 2015, 15:22 • 2 min

BRATISLAVA - Domáci tenisti Martin Kližan a Igor Zelenay získali prvý set sobotňajšej štvorhry proti Tomovi Kočevarovi-Dešmanovi a Gregovi Žemljovi v rámci bratislavského stretnutia Slovensko - Slovinsko (6. - 8. marca) v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2015 reprezentačných družstiev mužov za 32 minút 6:3.

Napokon postačujúci brejk dosiahli už v druhom geme pri podaní Žemlju.

Kočevar-Dešman rovnako ako v piatok nahradil zdravotne indisponovaného Blaža Kavčiča. Hrá sa na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC. Slováci vedú 2:0 zásluhou Kližana a Norberta Gombosa, ktorí - zhodne bez odovzdania čo i len setu - premohli Žemlju, resp. Kočevara-Dešmana.

Postupujúci bude 17. - 19. júla v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny týchto krajín v rámci MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) hrať s úspešným zo súbežného zápasu Rumunsko - Izrael (po piatku tiež 2:0). Tím SR by v oboch prípadoch cestoval za súperom na základe pravidla o reciprocite. Finalista ročníka 2005 Slovensko hrá svoj okrúhly 50. zápas (30:19).

Davisov pohár 2015 tenisových reprezentačných družstiev mužov - 1. kolo I. skupiny euroafrickej zóny - priebežne:

SLOVENSKO - SLOVINSKO 2:0 po piatkových dvojhrách
(6. - 8. marca, Bratislava, tvrdý povrch DecoColor pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC)

Štvorhra:
Martin Kližan, Igor Zelenay - Blaž Kavčič, Grega Žemlja 6:3 po I. sete za 32 minút