Dovizioso víťazom VC San Marina MotoGP

NETKY.SK • 9 September 2018, 20:59 • 2 min

MISANO - Talian Andrea Dovizioso na Ducati sa stal na okruhu v Misane víťazom Veľkej ceny San Marína, dvanásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP.

Pre Doviziosa to bol tretí triumf v prebiehajúcej sezóne. Na druhom mieste skončil so stratou 2,822 s úradujúci majster sveta Španiel Marc Marquez na Honde a tretie miesto obsadil Brit Cal Crutchlow na Honde.

výsledky:

1. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 42:05,426 min, 2. Marc Marquez (Šp./Honda) +2,822 s, 3. Cal Crutchlow (V.Brit./Honda) +7,269, 4. Alex Rins (Šp./Suzuki) +14,687, 5. Maverick Vinales (Šp./Yamaha) +16,016, 6. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +17,408