Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. júl. 2020Kamil
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.04.2020 06:25 Zaujímavosti
Dostala od Boha cennú lekciu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.04.2020 06:25 Zaujímavosti

Dostala od Boha cennú lekciuBoh sa niekedy prihovára tam, kde je to z ľudského hľadiska najmenej pravdepodobné. Robí tak úmyselne, pretože vďaka tomu sa z obyčajného stane neobyčajné.


Rutina nie je rutinou
Stačí si len predstaviť deň za dňom, vyplniť si celý týždeň a uvidí sa, že chod každého prebieha približne rovnako. Vstane sa, vykoná sa hygiena a do úst sa vloží prvé jedlo, ktoré by vraj malo byť kráľovské.

 

A nasleduje práca a to bez ohľadu na to, či je to činnosť spojená s domácnosťou alebo taká, za ktorú sa dostáva pravidelný mesačný zárobok. Ani sa nenazdá a nastane večer. Spestrenie prinášajú vzťahy a čokoľvek, čo s nimi súvisí, či už dobré a či zlé. Aké úžasné však je, ak sa uprostred obyčajnej prechádzky ozve Boh a dá neoceniteľnú lekciu.

 

Prečo to nefunguje?
V obchode ju zaujalo solárne osvetlenie. Povedala si, že si ho kúpi a prekvapí tak manžela. Riadila sa inštrukciami z návodu, a položila ho na vopred premyslené miesto.

 

Vybrala ho tak, aby osvetlenie vyniklo počas večernej prechádzky. Hodina za hodinou ubiehala, manžel sa vrátil domov a ona ho pozvala na prechádzku. Keď chodili sem a tam, ona sa obzerala a obzerala, ale nevidela nič. Všade bola len tma. Sklamalo ju to a predsavzala si, že na ďalšie ráno zájde do obchodu a dá osvetlenie reklamovať. Veď to akosi nefungovalo.

 

 

Aha, už je to jasné
Len čo prekročila prah predajne, zaujala správny postoj a vysvetlila, aký problém ju tam priviedol znovu.
„Urobila som všetko, čo ste mi radili vy a aj návod. No nič nesvietilo," posťažovala sa.


Predávajúci si vzal osvetlenie a pokojne jej oznámil: „Tu v rohu je taký malý spínač. Keď ho stlačíte, bude to fungovať určite."


A tak aj bolo. Spínač stisla a večerná prechádzka sa uskutočnila aj s prekvapením pre manžela.

 

Ježiš je to svetlo
Ženu pobavilo rozuzlenie, ale súčasne ju prostredníctvom skúsenosti Boh poučil.


„Ja som svetlo sveta," povedal Ježiš. Kto chodí v Jeho prítomnosti, nepotkne sa, neprekvapí ho temnota. Než sa rozsvieti, musí sa dobre poprezerať, očistiť si zrak, nech neujde spínač.

 

V duchovnom ponímaní to značí, že by sa malo odstrániť čokoľvek, čo bráni hlbšiemu spojeniu s Bohom. Znamená to, že Ježiš má najväčší záujem zasvietiť, ale žiada aj ľudskú spoluprácu a hľadanie cesty k Nemu.

 

Potom, ak svetlo prenikne do pohľadu, nijaká temnota nebude naozaj temná. Všetko a vo všetkom bude Boh. A tak to má byť.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok