Béla
Bugár
3.1%

Zuzana
Čapútová
40.6%

Eduard
Chmelár
2.8%

Štefan
Harabin
14.4%

Marian
Kotleba
10.4%

Milan
Krajniak
2.8%

František
Mikloško
5.7%

Róbert
Švec
0.3%

Bohumila
Tauchmannová
0.2%

Juraj
Zábojník
0.3%

Maroš
Šefčovič
18.7%

Ivan
Zuzula
0.2%

Martin
Daňo
0.5%
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. mar. 2019Víťazoslav
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ondrej Dostál
Ondrej Dostál
12.06.2014 15:02 Domov
Dostál: Pripomienku za dekriminalizáciu marihuany podporilo tisíc ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.06.2014 15:02 Domov

Dostál: Pripomienku za dekriminalizáciu marihuany podporilo tisíc ľudíBRATISLAVA - Hromadnú pripomienku za dekriminalizáciu marihuany podporilo od stredy viac ako tisíc ľudí.


Agentúru SITA o tom informoval iniciátor a autor textu hromadnej pripomienky Ondrej Dostál, ktorý v stredu 11. júna pred polnocou elektronicky zaslal jej text na ministerstvo spravodlivosti spolu so zoznamom jej podporovateľov. Signatári v pripomienke žiadajú, aby sa z Trestného zákona vypustili ustanovenia postihujúce prechovávanie a zaobstarávanie marihuany a ďalších tzv. mäkkých drog pre vlastnú potrebu. V stredu o 12:00 ju autori zverejnili na portáloch www.changenet.sk a www.peticie.com, pričom za necelých 12 hodín ju podporilo 768 signatárov cez portál www.changenet.sk a 252 cez www.peticie.com. "Keďže sa s pripomienkou stotožnilo viac ako 500 ľudí, rezort spravodlivosti je povinný uskutočniť so zástupcami verejnosti rozporové konanie v prípade, že hromadnej pripomienke nevyhovie," poznamenal Dostál.

 

Minister spravodlivosti Tomáš Borec sa podľa autora pripomienky v marci 2013 vyjadril, že súčasťou veľkej novely Trestného zákona a Trestného poriadku, ktorá mala byť pôvodne pripravená na jeseň minulého roku, bude aj zníženie trestov za marihuanu. Ako Dostál doplnil, predseda vlády Robert Fico sa v máji 2013 vyslovil dokonca za to, aby sa užívanie marihuany zmenilo z trestného činu na priestupok. Návrh veľkej novely Trestného zákona, zverejnený v máji tohto roku, ku ktorému sa v stredu skončilo medzirezortné pripomienkové konanie, neobsahuje ani dekriminalizáciu držania marihuany pre vlastnú potrebu, ako hovoril Fico, ani žiadne zníženie trestov pre užívateľov marihuany, ako spomínal Borec. "Ak chce vláda v tejto oblasti niečo zmeniť, lepšiu príležitosť, ako veľkú novelu Trestného zákona v predposledný rok jej funkčného obdobia, už mať nebude," uviedol iniciátor hromadnej pripomienky. Ako dodal, ak sa súčasťou vládneho návrhu nestanú aj ustanovenia rušiace alebo aspoň zmierňujúce trestanie užívateľov marihuany, bude to znamenať, že Ficova vláda nemá reálny záujem s týmto problémom čokoľvek robiť a že minuloročné vyjadrenia jej predstaviteľov na túto tému boli len prázdnym populizmom či ľahkovážnym sľubovaním niečoho, čo nemajú záujem splniť.

 

Podpisovanie hromadnej pripomienky na portáli www.changenet.sk bolo už ukončené. Na portáli www.peticie.com možno hromadnú pripomienku naďalej podporiť. "Ďalšie podpisy však už budú len vyjadrením verejnej podpory obsahu pripomienky, nebudú sa počítať medzi signatárov pripomienky na účely medzirezortného pripomienkového konania," doplnil Ondrej Dostál.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok