Dortmund stratil prvé body, ale Aubameyang spravil rekord

NETKY.SK • 24 September 2015, 07:47 • 2 min

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund remizovali v stredu v 6. kole nemeckej bundesligy na ihrisku predposledného tímu tabuľky TSG 1899 Hoffenheim 1:1 a prvýkrát v sezóne nebodovali naplno.

Domáci viedli od 42. minúte po góle Rudyho, ale desať minút po prestávke vyrovnal gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang a vytvoril bundesligový rekord. Ako prvý hráč v histórii skóroval v každom zo šiestich úvodných kôl sezóny.

O tesnom víťazstve Leverkusenu nad Mainzom 1:0 rozhodol v 69. minúte mexický útočník Javier "Chicharito" Hernandez, ktorý svoj prvý gól v Bundeslige po prestupe z Manchesteru United. Tri body získali doma aj futbalisti Schalke, keď o víťazstve 2:0 nad Frankfurtom rozhodli v poslednej štvrťhodine Matip a Sane. Borussia Mönchengladbach sa tešila z prvého víťazstva v sezóne, keď vyhrala nad Augsburgom 4:2.

Súboj dvoch tímov bez víťazstva vyšiel lepšie Stuttgartu, ktorý bodoval naplno na ihrisku Hannoveru, kde vyhral 3:1.

Bundesliga - 6. kolo:

Bayer Leverkusen – 1. FSV Mainz 05 1:0 (0:0)

Gól: 69. Hernandez, 24.805 divákov.

Borussia Mönchengladbach – FC Augsburg 4:2 (4:0)

Góly: 5. Johnson, 17. Xhaka, 19. Stindl, 21. Dahoud – 51. a 74. Verhaegh (oba z 11 m), 40.511 divákov.

Hannover 96 – VfB Stuttgart 1:3 (1:2)

Góly: 14. Karaman – 16. Gentner, 18. Werner, 91. Maxim, 39.000 divákov.

TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Góly: 42. Rudy - 55. Aubameyang, 29.700 divákov.

FC Schalke 04 – Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)

Góly: 76. Matip, 91. Sane, 60.104 divákov.