Dortmund otočil proti Hoffenheimu a poistil si druhé miesto

NETKY.SK • 29 Február 2016, 09:25 • 2 min

BERLÍN - Futbalisti Borussie Mönchengladbach remizovali v nedeľňajšom zápase 23. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku FC Augsburg 2:2. Hostia si v tabuľke udržali štvrtú priečku, Augsburg získal 25. bod v sezóne a poskočil na 13. miesto.

Borussia Dortmund otočila nepriaznivý stav proti Hoffenheimu a po výhre 3:1 si poistila druhé miesto v tabuľke. Domáci prehrávali po góle Sebastiana Rudyho v prvom polčase, ale od 58. minúty hrali presilovku o jedného hráča, keď červenú kartu videl práve strelec Hoffenheimu. Borussia početnú výhodu dokonale využila a po presných zásahoch Henrika Mkhitaryana, Adriana Ramosa a Pierra-Emericka Aubameyanga jasne triumfovala. Na vedúci Bayern tak naďalej stráca osem bodov.

Bundesliga - 23. kolo:

FC Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:1)

Góly: 50. Finnbogason, 53. Caiuby - 33. Raffael, 55. Johnson, 29.665 divákov.

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (0:1)

Góly: 80. Mkhitaryan, 85. Ramos, 90.+ Aubameyang - 25. Rudy, ČK: 58. Rudy, 81.359 divákov.

Mainz 05 - Bayer Leverkusen 3:1 (2:0)

Góly: 14. a 58. Malli (druhý z 11 m), 32. Cordoba - 65. Hernandez, 26.557 divákov.