Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. mar. 2023Vieroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.08.2015 14:18 Ekonomika
Dopravcovia majú záujem o subdodávky pre veľké investície, konkurovať vraj nemajú šancu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.08.2015 14:18 Ekonomika

Dopravcovia majú záujem o subdodávky pre veľké investície, konkurovať vraj nemajú šancu



BRATISLAVA - Domáci dopravcovia majú záujem o subdodávky pre veľké investície, ale podľa Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) nemajú šancu konkurovať.


"Únia autodopravcov Slovenska víta príchod nových veľkých investícii na Slovensku, nakoľko tie môžu vytvoriť nové obchodné príležitosti aj pre naše spoločnosti," informovala v piatok organizácia.


UNAS zároveň upozornil, že ak vláda očakáva efekt v podobe nových príležitostí pre domácich subdodávateľov, tak musí počítať aj s tým, že o ne budú mať záujem aj zahraniční kolegovia. Tí podľa dopravcov momentálne majú lepšie podmienky pre podnikanie v podobe nižších daní z motorových vozidiel (tisíc eur na vozidlo za rok), lacnejšej nafty, menšej byrokracie, rýchlejších súdov a vymoženosti práv vôbec.


"Tieto domáce negatívne faktory našim spoločnostiam podstatne zhoršujú možnosť uspieť a teda získať z investičného koláča čo najviac," tvrdí predseda UNAS-u Róbert Huran. Únia autodopravcov preto vyzýva vládu, aby čo najskôr plnila záväzok aj dopravného balíčka, ktorý bol podpísaný v marci 2014 s ministerstvom dopravy a doposiaľ nie je celý zrealizovaný. Ide hlavne o štandardizáciu dane z motorových vozidiel a zlacnenie nafty zavedením vratky spotrebnej dane z nafty.

 

"Splnením našich rozumných požiadaviek sa zlepší domáca konkurencieschopnosť, čo by mohlo stimulovať podnikateľské prostredie natoľko, že by vláda mohla urýchliť výstavbu cestnej infraštruktúry a veľkých investícii aj na východ," dodal Huran.


Britský výrobca luxusných vozidiel Jaguar Land Rover 11. augusta oznámil, že podpísal memorandum o porozumení so slovenskou vládou v súvislosti s plánom výstavby závodu na Slovensku. Jaguar, ktorého vlastníkom je od roku 2008 indická skupina Tata Group, uviedol, že uskutočňuje štúdiu realizovateľnosti výstavby závodu v Nitre.



reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITA



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok