Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi
Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi
24.03.2022 17:35 Ekonomika
Dopad vojny na Slovensko. Firma v Spišskej Novej Vsi prepustí do 160 zamestnancov!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.03.2022 17:35 Ekonomika

Dopad vojny na Slovensko. Firma v Spišskej Novej Vsi prepustí do 160 zamestnancov!SPIŠSKÁ NOVÁ VES - V závode, ktorý je súčasťou korporácie Nidec, pracuje momentálne približne 2 200 ľudí. Niektorí však prídu o prácu.


Spoločnosť Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi z dôvodu prepadu dopytu v súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine prepustí do 160 zamestnancov.

 

„Výroba u našich ukrajinských zákazníkov sa pre vojnu v podstate zastavila alebo prerušila. Čo sa týka Ruska, naše obchodné vzťahy s touto krajinou priamo alebo nepriamo ovplyvňujú súčasné a možné budúce sankcie zavedené v európskom a globálnom hospodárstve. Táto situácia vedie k poklesu dopytu a obmedzeniu našej výroby,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Embraco Slovakia Tomáš Kandra.

 

 

Samotný konflikt má podľa neho dosah na prepad dopytu na úrovni 10 až 15 percent. Zvýraznil tiež situáciu na trhu, ktorá bola poznačená zvýšenými nákladmi na výrobu kompresorov.

 

Prečítajte si tiež: Chýbajúce ruské hnojivá spôsobia problémy. Hrozí nám potravinová kríza?

 

Spoločnosť preto ukončí pracovný pomer s niektorými zamestnancami. „Ku koncu marca 2022 sa táto situácia dotkne približne 40 zamestnancov v skúšobnej dobe alebo so zmluvou na dobu určitú a ku koncu apríla 2022 ďalších 100 až 120 zamestnancov so zmluvou na dobu určitú. Keď dôjde k obnoveniu dopytu, spoločnosť bude prijímať zamestnancov,“ povedal Kandra.

 

 

Embraco Slovakia od apríla tiež dočasne zníži počet zmien vo svojom výrobnom procese. K tomuto rozhodnutiu dochádza podľa Kandru v súvislosti s aktuálnym dopytom po ich kompresoroch. Spoločnosť už pred začiatkom vojny na Ukrajine čelila vysokým nákladom spôsobených rastom cien materiálov a dopravy. V súčasnosti sa musí vyrovnávať aj s poklesom dopytu z Ruska a Ukrajiny a s tým súvisiacou turbulenciou na svetových trhoch.

 

Možno vás zaujme: Pacienti ohodnotili slovenské nemocnice. Pozrite sa, ako dopadli!

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Dedík

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok