Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -5°
Biblia
TV program
Moje Netky
Reg Buttress
Reg Buttress
24.11.2017 07:00 Zaujímavosti
Dojímavý príbeh: Muž pracoval neuveriteľných 81 rokov, zomrel dva mesiace po odchode do dôchodku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.11.2017 07:00 Zaujímavosti

Dojímavý príbeh: Muž pracoval neuveriteľných 81 rokov, zomrel dva mesiace po odchode do dôchodkuReg Buttress mal 94 rokov, keď sa konečne rozhodol zanechať svoju milovanú prácu predavača v reťazci Sainsbury´s vo waleskom meste Cwmbran. Muž, ktorý pracoval od svojich trinástich rokov, skonal v týchto dňoch, dva mesiace po odchode do dôchodku. Bez práce proste nedokázal žiť, strávil v nej neuveriteľných 81 rokov...


Reg Buttress nastúpil do siete obchodov v roku 1981 ako 58-ročný. Odvtedy tam pôsobil na rôznych pozíciách 36 rokov. "Užívam si túto prácu a stretávanie sa s rôznymi ľuďmi. Je skvelé, keď sa vám zdôverujú so svojimi príbehmi," povedal BBC tesne pred svojím odchodom do dôchodku. 

 

Buttress pracoval od svojich trinástich rokov. Nastúpil do baní pri dedinke Hafodyrynys, píše server Novinky.cz. Lenže čoskoro sa mladý chlapec ukázal ako nadbytočný, a tak sa pokúšal hľadať svoju prácu inde. V okolí ho nenašiel, až v 300 kilometrov vzdialenom Birminghame. Otec mu preto kúpil bicykel, na ktorom mladík jazdil do práce. Cestu domov absolvoval vždy raz týždenne a zabrala mu dva dni. "Na noc som prespal v kroví," smial sa starý pán.

 

Po vojne si nakoniec našiel prácu v rodnom kraji a vystriedal niekoľko zamestnaní od strojvodcu lokomotívy až po robotníka v továrni na výrobu nylonu. 

 

V roku 1981 získal miesto v supermarkete v Cwmbrane, kde vymenil niekoľko pozícií od zbierača vozíkov, doplňovača regálov až po oficiálneho vítača zákazníkov.

 

Do dôchodku prvýkrát odišiel vo veku 65 rokov, lenže po šiestich týždňoch sa objavil v kancelárii predajne a žiadal miesto späť. "Bez práce som sa cítil stratený. Proste som sa musel vrátiť späť," povedal. 

 

V rôznych kostýmoch rozdával smiech a radosť zákazníkom a čoskoro sa stal populárnou postavičkou, ktorú poznal každý v Cwmbrane. Okrem práce miloval aj rugby a svoju rodinu. Životný elán nestratil ani po smrti svojej milovanej manželky Gwendoline pred dvomi rokmi, s ktorou žil 65 rokov. 

 

"Reg bol milovaným kolegom a inšpiráciou pre nás všetkých. Naše myšlienky sú v tejto smutnej chvíli s jeho rodinou a priateľmi. Bude nám veľmi chýbať," uviedol tlačový hovorca Sainsbury´s, keď vyšla najavo smutná správa o jeho úmrtí. 

 

Reg so svojím synom, vnukom a pravnučkou. Foto: Profimediareklama


Zdroj: netky.sk/cik

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok