Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
31.01.2020 07:04 Zaujímavosti
Dodržiavanie týchto zásad zlepší život každému
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.01.2020 07:04 Zaujímavosti

Dodržiavanie týchto zásad zlepší život každémuDodržiavanie zásad sa nikdy nestretávalo s veľkým pochopením.


Niektoré pravidlo sa síce plní, ale deje sa tak bez hlbšieho uváženia. Pozdraví sa, lebo to tak hovorí slušnosť, etiketa pri stole diktuje jesť príborom, a preto sa tak robí a dalo by sa pokračovať, až kým by sa podrobne nevypísala určitá všeobecná príručka.


Napriek tomu, je aj iný druh pravidiel, ktoré vyvolávajú viac odpor ako úctu. Nie raz sa dá počuť, ako sa niekto hrdo hlási k tomu, že pravidlá sú predsa na to, aby sa porušovali. Človek a to aj ten najslušnejší, občas jednoducho zatúži byť rebelom a vyslobodiť sa od poučiek.

 

 

„Život je príliš ťažký," povedal mi raz niekto, „nejako sa v ňom strácam a uvítal by som, keby bol k nemu nejaký návod." A čo ak taký návod je?

 

Princíp žatvy
„Čo kto zaseje, to bude aj žať," píše sa v Biblii. Na prvé pozretie je to logické, človek by nad tým len mávol rukou a zaoberal sa niečím iným, čo je aktuálnejšie a má z hľadiska priorít prednosť. Keby sa ale princíp žatvy naozaj udomácnil v mysli, vysvetlilo by to mnohé zdanlivo neriešiteľné problémy a dalo by sa do poriadku viac než jedno srdce.


Nedarí sa niekomu? Pravdepodobne to bude spôsobené tým, že kým bol čas sadiť, radšej sa venovala pozornosť niečomu inému. Kým sa zasieva, malo by sa z cesty odpratať sebectvo, malo by sa pracovať, a nie lenivieť a polievať vzťah tak, aby nevyschol. Žatvu sa, žiaľ, nedá oklamať, a čokoľvek prinesie, je výsledok minulosti.

 

 

Princíp správania
„Správajte sa k iným tak, ako by ste chceli, aby sa oni správali k vám," hovorí Ježiš.


Viem si predstaviť, ako pri čítaní jednej vety niekto krúti hlavou. Veď to nedáva zmysel. Byť ústretový k tomu, kto takým nie je voči mne, dať a nič neočakávať späť, odpúšťať, keď celé vnútro vrie hnevom a krikom po spravodlivosti, počúvať a nezatvrdzovať sa, aj keď oči pália nevyplakanými slzami - to všetko znie ako čosi nedosiahnuteľné, niečo, čo by síce bolo pekné vziať si a priviazať na hruď, ale pri posudzovaní spoločnosti je to ako požadovať nadľudský výkon.


Ak ale Boh vraví, že je to možné (a on nikdy neklame), potom to tak naozaj je.

 

 

Princíp hľadania
„Hľadajte najprv kráľovstvo Božie a ostatné vám bude pridané," vyučuje Ježiš.


Ide o vedomé nasmerovanie citov, vôle a činov tak, aby vedeli rozpoznať, čo je zlato a čo iba napodobenina, čo je večné a čo má trvanie menšie ako jeden deň a noc. Ide o zdôverovanie sa najprv Bohu, potom človeku, o zaujímanie sa o to, čo sa páči Bohu a následné prispôsobenie a aplikovanie do života. Len čo sa tak stane, nešťastie sa vzdiali tak, že sa bude zdať, akoby ani nikdy nejestvovalo.


Kto hľadá, ten vždy nájde.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok