Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
27. nov. 2021Milan
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.03.2021 13:58 Domov
Dobré správy pre Slovensko! Najhoršie máme za sebou, v druhej vlne sme však obetovali "svojich starkých"
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.03.2021 13:58 Domov

Dobré správy pre Slovensko! Najhoršie máme za sebou, v druhej vlne sme však obetovali "svojich starkých"BRATISLAVA - Epidemiologická situácia na Slovensku by sa mala postupne zlepšovať. Experti z Dáta bez pátosu tvrdia, že najhoršie máme za sebou a počty úmrtí na pľúcne ochorenie Covid-19 začnú klesať.


Ako uviedli v príspevku analytici z Dáta bez pátosu, Slovensko má najhoršie za sebou a epidemiologická situácia v krajine sa bude postupne zlepšovať.

 

Počet infikovaných klesá

Experti pritom vychádzajú z počtov pozitívne testovaných RT-PCR testami za 7-dní, ako aj počtu hospitalizovaných pacientov či obetí, ktoré podľahli ochoreniu Covid-19.

 

Oproti minulému týždňu klesli počty infikovaných o 13 percent, alebo v inom vyjadrení o 300 pozitívne testovaných ľudí.

 

Od minulej stredy v krajine klesá aj počet hospitalizovaných pacientov. K dnešnému dňu bolo v nemocniciach prijatých niečo vyše 36OO pacientov, pričom najvyšší počet hospitalizovaných sme v krajine zaznamenali 1. marca, kedy ich bolo až 3850. Za posledných 10 dní ide o pokles o 250 pacientov či 6 percent.

 

 

Zniženie mobility zabralo

Za postupným zlepšovaním situácie je nepochybne zníženie mobility na Slovensku. Ako uvádzajú odborníci, s poklesom mobility sa zlepšuje izolácia, zamedzuje sa šírenie koronavírusu, čo sa už odrazilo aj na poklese infikovaných ľudí.

 

Tiež platí, že čím menej ľudí sa nakazí, tým menej ľudí bude potrebovať intenzívnu zdravotnú pomoc.

 

 

Obsadili sme 5. miesto v úmrtnosti v EÚ

Dáta bez pátosu tiež informovali, že Slovensko sa ocitlo na 5. mieste v rámci Európskej únie, kde zomiera najviac ľudí na 1 milión obyvateľov.

 

K dnešnu dňu na Slovensku zomrelo od začiatku pandémie 10-tisíc ľudí “s“ a “na“ Covid-19. „Najvyšší 7 dňový priemer bol 125, dnes sme na 109,“ vysvetľujú odborníci s tým, že očakávajú ďalší pokles, pričom krivka klesá už 14 dní.

 

„PANDÉMIA prehučala Slovenskom bez silnejšieho odporu a bez prekážok. Jediný kto sa výrazne a dlhodobo obmedzil sú školáci a sektory služieb, vzdelávania, športu, rekreácie, gastro, kultúry a sociálnej práce. Tvrdý priemysel a fabriky si idú tempom 0,5%-2% infikovaných týždenne. Značne premorená krajina (s výraznými rozdielmi v 72 okresoch) vstáva z popola a teší sa na otváranie po Veľkej noci,“ napísali povzbudivo.

 

 

Obetovali sme svojich starkých

Dodali, že postupné očkovanie štyrmi schválenými vakcínami je komplementárnym nástrojom pri budovaní protilátok obyvateľstva.

 

„Bude to dobré a dáme to napriek snahám politikov a ich rozhodnutiam,“ zhodnotili. Upozornili však, že v 2. vlne pandébie Slovensko “obetovalo svojich starkých“.

 

K čomu podľa nich prispelo hneď viacero faktorov. Domnievajú sa, že je to výsledok rezignácie na boj s pandémiou od októbra, súhrn nesprávnych rozhodnutí, neskoré prijatie prísnejších opatrení, ako aj výsledok plošného testovania antigénovými testami namiesto boja proti pandémii v ohniskách nákazy.  

 

„Je to výsledok prístupu: všetko / nič, 1 alebo 0, všade / nikde, teraz / nikdy, len plošne / nie regionálne, výnimiek namiesto zákazu, a hlasovaním všetci / nikto,“ uzavreli.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Katarína Žáková

Foto:  Facebook/MZ SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok