Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
V knihe je dovolené všetko, a preto aspoň v príbehu s názvom Iba s tebou, dostane čitateľ vrece plné romantiky.
V knihe je dovolené všetko, a preto aspoň v príbehu s názvom Iba s tebou, dostane čitateľ vrece plné romantiky.
22.07.2021 15:59 Kultúra
Dobré dievčatá vždy priťahujú zlých chlapcov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.07.2021 15:59 Kultúra

Dobré dievčatá vždy priťahujú zlých chlapcovV súvislosti s príchodom leta sa neraz vraví aj o krátkodobej romanci. Príležitosť sa vždy nájde, veď slnkom prežiarené ulice priam lákajú, a tak nie je prekvapujúce, keď sa všade ozýva smiech a uvoľnená atmosféra praje flirtovaniu. Čo ak by ale obdobie leta prinieslo aj niečo viac? Niečo ako skutočnú lásku.


V knihe je dovolené všetko, a preto aspoň v príbehu s názvom Iba s tebou, dostane čitateľ vrece plné romantiky. O literárny počin sa zaslúžili autorky Simona Kutišová a Silvia Demovičová a ich talent, ktorý je až hmatateľný, núti k obdivu.

 

 

Nechytia ju
Nikola spĺňa všetky predpoklady na to, aby mohla byť označená za dobré dievča. V škole sa jej darí, a keď sa neučí a mohla by si užívať prázdninovú náladu plným priehrštím, radšej si nájde brigádu. Je navyše veľkou milovníčkou športu, rýchlo pláva a ešte rýchlejšie behá. Keď totiž uteká dostatočne rezko, je malá pravdepodobnosť, že ju niekto dostihne. Tak si to často opakuje, a hoci sa zdá byť ako hrdinka ľahko čitateľná, opak je pravdou. Vznáša sa okolo nej silné tajomno, za čo vďačí aj múrom, ktoré si okolo seba vystavala naozaj precízne. Málokomu dôveruje, ak aj niekoho považuje za priateľa, zostáva naďalej ostražitá a nezabúda na odstup.

 

Prečítajte si: O sudcovi, ktorý nemal rešpekt dokonca ani pred Bohom

 

Spoza trate
Keby bola v rodine núdza o zábavu, určite ju zabezpečí Nikin mladší súrodenec. Ako vzorná sestra ho bráva na ihrisko, pozoruje detské šantenie a túla sa myšlienkami kade-tade. Potom však zbadá malého chlapca, ktorému robí sprievod starší brat. Môže byť približne v jej veku a istotne by sa o ňom dalo povedať, že je príťažlivý.

 

O Damiánovi (tak sa neznámy chlapec volá), napokon vyjde najavo niekoľko pomerne zaujímavých skutočností. Je drzý, zaváňa problémami a býva na nesprávnom sídlisku. Pochádza z miesta spoza trate, ktoré je známe dílermi, drogami, vysokou mierou kriminality a všeličím iným.

 

 

Keď však medzi nimi preskočí povestná iskra a Nikola viac nevládze predstierať, že sa jej v jeho prítomnosti nerozbúši srdce, môžeme očakávať drámu ako sa patrí.

 

Mohlo by vás zaujať: Zdá sa, že džentlmeni sú opäť v móde

 

Jediné slovo
Iba s tebou je príbeh vhodný nielen na pláž. Neodporúčam ho čítať iba v júli či v auguste, a už vôbec netvrdím, že by sa doň malo ponoriť s malým očakávaním. Skrýva oveľa viac, než sa zdá, pretože nielenže je zápletka dokonale premyslená, dialógy osviežujúco autentické a romantická linka nepôsobí ani trochu otravne, ale ešte je aj prudko návyková. Nedá sa jednoducho prestať otáčať stranu za stranou a rozlúštenie toho, ako napokon všetko dopadne, sa v tej chvíli zdá byť najdôležitejší problém, aký kedy existoval.

 

Po prehltnutí záveru, pri ktorom sa, mimochodom, dozvieme, že sa chystá pokračovanie, neostane nič iné ako povzdych a jediné slovo. Wau!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok