Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
04.09.2020 20:07 Domáca
Do škôl mieri nový a užitočný program finančného vzdelávania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.09.2020 20:07 Domáca

Do škôl mieri nový a užitočný program finančného vzdelávaniaBRATISLAVA - Do škôl mieri projekt, pomocou ktorého sa majú žiaci finančne vzdelávať bez toho, aby im pribudol nový predmet.


Program FinQ Nadácie Slovenskej sporiteľne je založený na tom, aby sa finančná kultúra rozvíjala na už existujúcich predmetoch. Prvý vstupný test programu absolvovalo približne 2400 slovenských žiakov.

 

Inovatívny prístup

"Programom FinQ chceme zásadne prispieť k rozvoju finančnej gramotnosti a finančnej kultúry nielen detí a mládeže, ale aj širšej populácie. Program poskytuje inovatívny komplexný prístup, prináša pre pedagógov ucelenú kvalitnú metodickú podporu, ktorá prispieva k rozvoju praktických kompetencií potrebných pre život v 21. storočí," povedal predseda Správnej rady Nadácie Slovenskej sporiteľne Štefan Máj.

 

Experti pripravili pre školy metodické listy, ktoré učitelia včlenia priamo do výučby vo svojich predmetoch.

 

Hoci žiaci na hodine prechádzajú štandardnú tému, vďaka systému, ktorý ponúka možnosti, ako ju preberať, sa budú rozvíjať vo finančnej kultúre napríklad aj na hodine dejepisu či matematiky.

 

 

25 vybraných škôl

Pilotný program FinQ štartuje na 25 vybraných základných a stredných školách a zastúpenie má na všetkých typoch škôl po celom Slovensku.

 

Pred samotným spustením pilotu programu FinQ učitelia, koordinátori a riaditelia škôl absolvovali dištančné aj prezenčné vzdelávanie a dotazníkový prieskum.

 

Podľa neho sa pedagógovia zhodli, že finančné vzdelanie detí je zväčša na úrovni úplných začiatočníkov.reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok