Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2021Bohdana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.07.2015 13:55 Ekonomika
Do priemyselného parku v Prešove prichádza nový investor
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.07.2015 13:55 Ekonomika

Do priemyselného parku v Prešove prichádza nový investorPREŠOV - Do priemyselného parku Záborské, ktorý vlastní mesto Prešov, mieri nový investor.


Spoločnosť LEYARD EUROPE s.r.o., tu chce vybudovať prevádzku, v ktorej sa budú vyrábať elektronické komponenty. Spoločnosť plánuje spustiť výrobu najneskôr do troch rokov od nadobudnutia vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Pre začiatok deklarovala, že vytvorí minimálne 50 nových pracovných miest. V druhej etape plánuje prijať ďalších niekoľko desiatok nových zamestnancov. 

 

Prešovskí mestskí poslanci už schválili predaj pozemku s výmerou jeden hektár za kúpnu cenu 29 eur za štvorcový meter. Prevod schválili ako prípad hodný osobitného zreteľa z dôvodu podpory rozvoja regiónu a tvorby nových pracovných miest. Súčasne kupujúci prejavil záujem o predkupné právo na ďalších 4 271 metrov štvorcových, čo je v kúpnej zmluve zakotvené na dva roky. 

 

Celková cena za hektárový pozemok je 290-tisíc eur. Podľa zmluvy spoločnosť LEYARD EUROPE s.r.o vyplatí mestu 191-tisíc eur do 30 dní od nadobudnutia účinnosti tejto zmluvy. Súčasne kupujúci postaví na pozemku elektrickú a telekomunikačnú prípojku k trafostanici a táto čiastka v plánovanej výške 99-tisíc eur sa započíta do celej transakcie. Skolaudované nové inžinierske siete odovzdá kupujúca strana mestu Prešov do jeho majetku s príslušnou dokumentáciou a zdokladovaním vynaložených nákladov. V kúpnej zmluve sa ďalej uvádza, ako sa strany vyrovnajú v prípade, pokiaľ tieto náklady budú iné, ako sa predpokladá. Prešovská radnica sa súčasne zaviazala, že vybuduje k predávanému pozemku dažďovú kanalizáciu. 

 

Prešovská spoločnosť LEYARD EUROPE s.r.o. vznikla v júni 2013 s čínskym spoločníkom z Hong Kongu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
BANNER_13_REPLACE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok