Testovaných na slovensku
16191
Infikovaných na slovensku
534
Infikovaných svetovo
1284256
Úmrtí svetovo
70328
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava 18°
Biblia
TV program
Moje Netky
Gogotsi je uznávaným vedcom a jeho H-index je vyšší ako 110. Za svoj výskum získal množstvo ocenení.
Gogotsi je uznávaným vedcom a jeho H-index je vyšší ako 110. Za svoj výskum získal množstvo ocenení.
29.05.2019 08:36 Domov
Dnes bude v Bratislave prednášať významný svetový vedec Yuri Gogotsi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.05.2019 08:36 Domov

Dnes bude v Bratislave prednášať významný svetový vedec Yuri GogotsiBRATISLAVA- V Bratislave bude dnes prednášať významný svetový vedec Yury Gogotsi.


V priestoroch auly Slovenskej akadémie vied (SAV) na Dúbravskej ceste bude od 10.00 h hovoriť o nových typoch 2D materiálov. Ide o prvú prednášku z cyklu pozvaných významných svetových vedeckých kapacít, ktorú organizuje SAV spolu s Učenou spoločnosťou Slovenska. 

 

 

Profesor Gogotsi pôsobí na Drexel University vo Philadelphii. Vo svojej prednáške predstaví nový typ anorganických 2D materiálov, bude hovoriť o ich použití na skladovanie energie, v optoelektronike, plazmonike, tienení elektromagnetickej interferencie, elektrokatalýze, medicíne, biosenzoroch, odsoľovaní a čistení vody a iných oblastiach.

 

 

"Prednáška určite zaujme chemikov, fyzikov, vedcov pracujúcich v materiálovom a biomedicínskom výskume, vedeckých pracovníkov, ale aj študentov. Tematicky je však zaujímavá pre širokú vedeckú komunitu," priblížila Hucáková.

 

 

Gogotsi pôsobí aj ako riaditeľ A. J. Drexel Nanomaterials Institute. Jeho výskumná skupina pracuje na nanoštrukturovaných materiáloch a 2D karbidoch na aplikácie v energetike a biomedicíne. Je spoluautorom dvoch kníh, viac ako 600 príspevkov v recenzovaných časopisoch a získal viac ako 50 patentov. Je uznávaným vedcom a jeho H-index je vyšší ako 110. Za svoj výskum získal množstvo ocenení.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/ netkyPB

Foto:  wikipediaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok