Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. mar. 2023Vieroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
12.01.2023 11:30 Domov
Dlžníci Sociálnej poisťovne budú môcť využiť generálny pardon
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2023 11:30 Domov

Dlžníci Sociálnej poisťovne budú môcť využiť generálny pardonNa základe novely zákona o sociálnom poistení Sociálna poisťovňa odpustí alebo nepredpíše dlžníkom penále. Takzvaný generálny pardon sa bude týkať právnických i fyzických osôb a nadobudne účinnosť 1. februára 2023.


Schválenie generálneho pardonu, teda odpustenia povinnosti zaplatiť penále za dlhy Sociálnej poisťovni, schválila Národná rada SR po 12 rokoch. K jeho schváleniu prispela najmä pandemická situácia, kvôli ktorej viacerí ľudia neboli schopní plniť si svoje dlhy voči Sociálnej poisťovni. Generálny pardon tak má znížiť ťarchu pre fyzické aj právnické osoby. 

 

Základnou podmienkou, ktorú musia dlžníci splniť je zaplatenie celej dlžnej sumy poistného z minulosti, ktoré im vzniklo za obdobie poistenia pred 1. júlom 2022, najneskôr do 31. augusta 2023. 

 

Generálny pardon sa dotkne viac ako 1 milióna subjektov, z toho takmer 354-tisíc zamestnávateľov a 716-tisíc samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) alebo dobrovoľne poistených fyzických osôb (DPFO). Aktuálne dlhy na penáloch voči Sociálnej poisťovni predstavujú sumu 885 miliónov eur. reklama


Zdroj: socpoist.sk / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok