Djokovič sa stal víťazom turnaja v New Yorku

NETKY.SK • 31 August 2020, 10:08 • 2 min

NEW YORK- Srbský tenisový fenomén Novak Djokovič vyhral turnaj v New Yorku a upevnil si pozíciu svetovej jednotky. Do US Open bude vstupovať ako najväčší adept na víťazstvo.

Trojsetová bitka skončila víťazne pre Djokoviča

Do zápasu mal výborný nástup jeho súper Miloš Raonič, ktorý dominoval v prvom sete a za 31 minút ho ovládol 6:1. V druhom sete sa Srb prebral a zvíťazil 6:3. V treťom rozhodujúcom sete bol stav ešte tesnejší ale s rovnakým výsledkom. Svetová jednotka zvíťazila 6:4 a vyhrala turnaj v New Yorku. Novak Djokovič si po triumfe na turnaji v New Yorku upevnil post lídra svetového rebríčka ATP. Pred druhým Španielom Rafaelom Nadalom má náskok 1010 bodov, tretí je Rakúšan Dominic Thiem.