Dinamo Riga - HC Lev Poprad 4:2

NETKY.SK • 13 Október 2011, 19:35 • 2 min

Dinamo Riga - HC Lev Poprad 4 2 - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad podľahli v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy v Rige s miestnym Dinamom 2 4. Práve na rižskom ľade pritom v septembri Popradčania oslávili svoje premiérové víťazstvo v súťaži.

Hokejisti HC Lev Poprad podľahli v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy v Rige s miestnym Dinamom 2:4. Práve na rižskom ľade pritom v septembri Popradčania oslávili svoje premiérové víťazstvo v súťaži. Najbližšie sa Lev predstaví v piatok, v Kazani ho privíta domáci Ak Bars.

KHL:

Dinamo Riga - HC Lev Poprad 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 4. Sprukts (M. Redlihs), 15. Karsums (K. Redlihs, M. Redlihs), 31. Karsums (M. Redlihs), 34. M. Redlihs (Karsums, Sprukts) - 17. Lundberg, 52. Chabada (Nedorost, Sigalet). Rozhodcovia: Olenin, Sojin - Pavlov, Sadovnikov, vylúčenia: 7:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 6250 divákov.

Dinamo Riga: Holt - Cibulskis, Ozolinš, Galvinš, K. Redlihs, E. Redlihs, Sotnieks, Lavinš - Barg, Cipulis, Niživijs - Sprukts, Karsums, M. Redlihs - Šindel, Lundmark, Melin - Lucenius, Bukarts, Podzinš

HC Lev Poprad: Duba - Štrbák, Pilař, Hunkes, Sigalet, Mezei, Lewis, Mihálik, Jank - Nedorost, Bartečko, Netík - Chabada, Kristek, Huna - Špirko, Mikúš, Sekáč - Da Silva, Lundberg, Fabricius

Podtatranci sa po štvorzápasovom domácom pobyte opäť ocitli na cestách a už po necelých štyroch minútach v Rige prehrávali. Sprukts zaskočil najskôr obrancu Lewisa a po ňom zvládol aj brankára Dubu a otvoril skóre. Domáci naďalej diktovali tempo a mali ďalšie dve veľké šance, no ujala sa až tretia. V 14. minúte počas presilovky len pár sekúnd pred návratom vylúčeného Rudolfa Hunu na ľad Duba kapituloval po druhý raz, keď ho prekonal Karsums. S levmi to vyzeralo už zle-nedobre a navyše na trestnú lavicu sa musel porúčať Mezei za podrazenie, no práve v oslabení sa presadil Lundberg a znížil. Druhá časť ale opäť patrila domácim, ktorí sa ďalšími dvoma gólmi upokojili a ovládli hru. Tlak hosti v záverečnej časti priniesol ovocie až osem minút pred koncom, keď po spolupráci Nedorosta so Sigaletom nakoniec až po dorážke uspel Chabada. Ďalšie góly už ale nepadli a to aj napriek tomu, že popradská bránka zostala na záverečných 90 sekúnd prázdna.