Dinamo Minsk - Lev Poprad 3:2 pp a sn

NETKY.SK • 26 Október 2011, 22:11 • 2 min

Dinamo Minsk - Lev Poprad 3 2 pp a sn - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade bieloruského tímu Dinamo Minsk 2 3 až po samostatných nájazdoch. Hostia o zisku bodu rozhodli v tretej tretin

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade bieloruského tímu Dinamo Minsk 2:3 až po samostatných nájazdoch. Hostia o zisku bodu rozhodli v tretej tretine, keď dokázali vyrovnať na 2:2. Zverenci trénera Radima Rulíka privítajú v najbližšom zápase KHL na domácom ľade SKA Petrohrad.

Dinamo Minsk - HC Lev Poprad 2:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Linglet, 26. Platt (PODHRADSKÝ), rozhod. samost. nájazd premenil Meleško - 47. Pilař (MEZEI, MIKÚŠ), 55. Balán. Rozhodovali: Bondar, Šemjakin - Palej, Cepajev, vylúčenia: 10:10, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 15148 divákov.
Dinamo Minsk: Lalande - Korobov, Krajíček, Obšut, Podhradský, Denisov, Karalahti - Laine, Pivko, Irgl - Platt, Linglet, Corso - Kulakov, Kitarov, Michaľov - Meleško, Pavlovič, Stas
HC Lev Poprad: Duba: Klouček, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Mihálik, Jank - Nagy, Nedorost, Bartečko - Netík, Mikúš, Špirko - Chabada, Kristek, Huna - Balán, Lundberg, DaSilva

Od úvodných minút sa hral obojstranne aktívny hokej, no do prvej vyloženej príležitosti sa dostali v 3. minúte hostia. Domáci brankár Lalande vyrazil puk rovno na hokeju Balána, ktorý ho však nedokázal dostať za jeho chrbát. V ďalšom priebehu sa vylučovalo na obidvoch stranách a s ojedinelými príležitosťami si obaja gólmani dokázali poradiť. V 8. minúte však putoval na lavicu hanby hosťujúci Pilař a domáci hráči využili početnú výhodu. Linglet sa spoza bránky natlačil až pred Dubu a pohodlne skóroval - 1:0. "Levi" mohli odpovedať v 14. minúte, keď sa v dobrej šanci ocitol Bartečko, brankár domácich sa však vyznamenal. Jeho spoluhráči výborne napádali pri rozohrávke svojho súpera a do konca prvej dvadsaťminútovky mu nič nedovolili. Naopak v závere si vypracovali tlak, z ktorého našťastie pre hostí nič nevyťažili.
Do druhej tretiny vstúpili s väčším dôrazom domáci hráči. Prvá útočná formácia vedená Pivkom si vytvorila po peknej kombinácii dobrú príležitosť, po ktorej puk zastavila konštrukcia Dubovej bránky. Na druhej strane sa ocitol v najväčšej šanci hostí Huna, no na prekvapenie spoluhráčov z nej nič nevyťažil. Pri vylúčení Nagya prišiel trest v podobe druhého gólu, puk sa dostal k Plattovi a ten nikým nekrytý bez väčších problémov poslal puk za Dubov chrbát - 2:0. Navyše bolo signalizované vylúčenie Mezeia, takže Minsk zaznamenal gól v početnej výhode šiestich proti štyrom. V nasledujúcich minútach sa hra vyrovnala a do konca druhej časti si oba tímy vypracovali viacero príležitostí, stav sa však nezmenil.
Začiatok tretej tretiny poznačili časté vylúčenia, bližšie ku gólu však boli "levi", no Netík a po ňom ani jeho spoluhráči nedokázali Lalandeho prekonať. V 46. minúte Pilař počas presilovky hostí nedovolene atakoval Michaľova a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Jeho exekútor však neuspel a zahrmelo tak na opačnej strane. Práve Pilař tesne po skončení početnej výhody o jedného hráča strelil kontaktný gól - 2:1. Hostia pokračovali v aktivite a vyrovnania sa dočkali v 55. minúte, keď sa pred brankárom domácich dostal puk k osamotenému Balánovi a ten bekhendom presne zakončil - 2:2. Do konca tretieho dejstva už gól nepadol a tak prišlo na rad predĺženie. Počas neho mal dobrú príležitosť Pilař a po ňom aj Bartečko, avšak Lalande podržal svoj tím. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve domácich v tretej sérii Meleško. V prvej sérii sa presadil jeho spoluhráč Irgl, za "levov" vyrovnával v druhej sérii Nagy.