Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.05.2019 16:35 Relax
Digitálna transformácia škôl je súčasťou celoštátnej stratégie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.05.2019 16:35 Relax

Digitálna transformácia škôl je súčasťou celoštátnej stratégieBRATISLAVA – Digitálna transformácia škôl a vzdelávania je jednou z oblastí Akčného plánu digitálnej transformácie Slovenska 2019 až 2022 ako súčasti Stratégie digitálnej transformácie Slovenska 2030. Materiál z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) v utorok schválila vláda.


Druhou oblasťou akčného plánu je vytvorenie základov pre moderné dátové a digitálne hospodárstvo a digitálnu transformáciu širšej ekonomiky a treťou je zlepšenie schopností verejnej správy využívať údaje a inovácie v prospech občanov.

 

V dlhodobom časovom horizonte rokov 2022 až 2030 sú prioritnými oblasťami inovačné digitálne a dátové hospodárstvo, vzdelaná, zdravá a bezpečná spoločnosť, moderná a efektívna verejná správa, inteligentný rozvoj územia a kvalitná veda, výskum a inovácie svetovej úrovne.

 

Súčasťou celkovej vízie aj je, aby sa Slovensko stalo do roku 2030 krajinou s inovačným a ekologickým priemyslom, ktorá ťaží zo znalostnej digitálnej a dátovej ekonomiky, s informačnou spoločnosťou a efektívnou verejnou správou. Tá má zabezpečiť inteligentné využívanie územia a infraštruktúry.

 

"Základnou misiou stratégie je nielen dosiahnuť výrazné zvýšenie zapojenia Slovenska do európskeho jednotného digitálneho trhu, ale predovšetkým ho pripraviť na celoplošnú digitálnu transformáciu hospodárstva a spoločnosti," uvádza dokument.

 

Tento proces má slúžiť ako impulz pre naštartovanie rozvoja informačnej spoločnosti a transformácie tradičného priemyslu na koncepciu priemyslu 4.0.

 

Podľa uznesenia má uvedený akčný plán vypracovať vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) s ďalšími ministrami a riaditeľom Národného bezpečnostného úradu do 31. júla 2019. Aktualizáciu stratégie digitálnej transformácie a vyhodnotenie jej uvedenia do praxe má podpredseda vlády predložiť kabinetu do konca roka 2021.

 

 

Vicepremiér Raši povedal, že Slovensko treba pripraviť na celoplošnú digitálnu transformáciu. "To poslúži ako potrebný impulz pre naštartovanie rozvoja informačnej spoločnosti a transformácie tradičného priemyslu na inteligentný priemysel vrátane rozvoja umelej inteligencie. Stratégia tiež poslúži ako východiskový bod pre naše pripravované negociácie o rozpočte na roky 2021 - 2027," konštatoval.

 

S vypracovaním opatrení v súvislosti s umelou inteligenciou pomohla expertná skupina odborníkov z akademickej obce, komerčnej sféry a verejnej správy, informoval ÚPVII. Uvedená expertná skupina bola zriadená popri Slovenskom centre pre výskum umelej inteligencie – Slovak-AI.

 

To vzniklo začiatkom apríla 2019 ako platforma pre excelenciu v umelej inteligencii z iniciatívy výskumných univerzít vedených Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave, spoločností združených najmä v IT Asociácii Slovenska a Americkej obchodnej komore na Slovensku.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok