Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.04.2019 08:30 Domov
Deviataci a žiaci osemročných gymnázií sa dnes potrápia, otestujú ich vedomosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.04.2019 08:30 Domov

Deviataci a žiaci osemročných gymnázií sa dnes potrápia, otestujú ich vedomostiBRATISLAVA - Dnešný a zajtrajší deň bude na základných školách a osemročných gymnáziách patriť Testovaniu 9, ktorého sa tento rok zúčastní viac ako 41 700 žiakov.


Matematika a slovenčina (resp. maďarčina alebo ukrajinčina) budú predmetmi celoslovenského testovania, ktorému sa dnes a zajtra podrobia žiaci. Tento rok je v rámci Testovania 9 výnimočný, pretože okrem základných škôl sa pripoja aj kvarty z osemročných gymnázií.

 

"Z celkového počtu žiakov prihlásených do Testovania 9 je 38.466 žiakov deviateho ročníka základných škôl a 3254 žiakov štvrtého ročníka (kvarty) osemročných gymnázií. Z celkového počtu testovaných žiakov je 39.136 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom slovenským, 2562 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským a 22 žiakov z jednej školy s vyučovacím jazykom ukrajinským," uviedol odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. On-line sa otestuje viac ako 1430 žiakov.

 

 

V porovnaní s minulými rokmi je rozdiel aj v tom, že sa bude testovať dva dni, nie jeden ako tomu bolo v minulosti. "V stredu budú všetci žiaci písať testy z matematiky a zo slovenského, respektíve maďarského jazyka (žiaci so škôl s vyučovacím jazykom maďarským)," uviedol rezort školstva.

 

Testy zo všetkých predmetov budú mať po 30 úloh. Test zo slovenského a maďarského jazyka bude obsahovať popri 20 úlohách s výberom odpovede aj po desať úloh s krátkou otvorenou odpoveďou. Test z matematiky bude zostavený z 15 úloh s výberom odpovede a z 15 úloh s krátkou číselnou odpoveďou. Žiaci budú mať na riešenie testu zo slovenčiny a maďarčiny k dispozícii 70 minút a na matematiku 90 minút.

 

 

Zajtra prebehnú testy na školách s vyučovacím jazykom maďarským, kde sa žiaci preskúšajú zo slovenského jazyka a literatúry. Súčasťou skúšky bude aj počúvanie s porozumením. Test potrvá 70 minút. Žiaci z ukrajinskej školy píšu v ten istý deň test z ich vyučovacieho jazyka – ukrajinčiny.

 

Testy budú vyhodnocované elektronicky, výsledky budú známe 30. apríla.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky IK

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok