Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
30. nov. 2022Ondrej
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Zamýšlali sme sa nad tým, ako deti (ne)zvládajú pandémiu?
Zamýšlali sme sa nad tým, ako deti (ne)zvládajú pandémiu?
15.10.2021 12:07 Domov
Deti a nariadenia, ktoré škodia viac než samotná pandémia
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.10.2021 12:07 Domov

Deti a nariadenia, ktoré škodia viac než samotná pandémiaDeti sú momentálne zrejme skupinou, ktorú pandémia zasiahla najviac. Obmedzila ich v športovaní, krúžkoch, spoločenských aktivitách, učení a v mnohých ďalších činnostiach. Premýšľali sme nad tým, ako to vlastne deti (ne)zvládajú?


 

Pandémia vyhnala deti zo športovísk, keďže domáce testovanie nestačí. Ak chce dieťa ísť na tréning, musí mať test s pečiatkou. Pandemické pravidlá nekompromisne limitujú deti a mládež. A to najmä  pri mimoškolských športových a krúžkových aktivitách. Šport je však paradoxne veľmi dôležitý  pre zdravie.  Väčšina európskych krajín šport nijako neobmedzuje.

 

 

Športovcom klesá výkonnosť a tréningy sa pre testovanie stávajú finančne nezvládateľnými. Pretože rodičia musia platiť za testovanie, aby sa ich deti mohli zúčastňovať na tréningoch. Deti sa tak uzatvárajúdo seba a do detských izieb.

 

Okrem športu ďalší problém

Rodičia sa často obracajú na školských psychológov o radu aj  s problémom zvýšenej úzkosti a strachu detí. Čím dlhšie trvá krízová situácia, tým sa deti začínajú čoraz viac báť o rodinu, o zdravie členov rodiny, majú strach z umierania a smrti členov rodiny.

 

 

Deti sú každodenne svedkami hrozivej situácie, uši majú nastražené a počúvajú všetky informácie, dokonca aj informácie o úmrtí mnohých ľudí, ktorí tejto chorobe podľahli. Sú veľmi citlivé a vnímavé, preto téma koronavírusu  vnáša do ich života strach a úzkosť.

 

Možno nevidia skutočné nebezpečenstvo pandémie. Vidia zákaz stretávať sa s kamarátmi, zákaz ísť na ihrisko, zíkaz cvičiť v telocvični, nemôcť robiť mnoho vecí. Zrazu prišli takmer o všetko, čo im spôsobovalo radosť.

 

Nemajú ešte skúsenosti, ako sa s takýmito hrozivými informáciami a s touto náročnou situáciou vysporiadať, nevedia, ako sa k tomu postaviť a pochopiť to. Buďme preto o niečo ohľaduplnejší! Pandémia samozrejme zasiahla i nás dospelých, no máme viac skúseností, než naše deti.  

 reklama


reklama


Zdroj: TA3/ unicef.sk/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok