Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Zamýšlali sme sa nad tým, ako deti (ne)zvládajú pandémiu?
Zamýšlali sme sa nad tým, ako deti (ne)zvládajú pandémiu?
15.10.2021 12:07 Domov
Deti a nariadenia, ktoré škodia viac než samotná pandémia
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.10.2021 12:07 Domov

Deti a nariadenia, ktoré škodia viac než samotná pandémiaDeti sú momentálne zrejme skupinou, ktorú pandémia zasiahla najviac. Obmedzila ich v športovaní, krúžkoch, spoločenských aktivitách, učení a v mnohých ďalších činnostiach. Premýšľali sme nad tým, ako to vlastne deti (ne)zvládajú?


 

Pandémia vyhnala deti zo športovísk, keďže domáce testovanie nestačí. Ak chce dieťa ísť na tréning, musí mať test s pečiatkou. Pandemické pravidlá nekompromisne limitujú deti a mládež. A to najmä  pri mimoškolských športových a krúžkových aktivitách. Šport je však paradoxne veľmi dôležitý  pre zdravie.  Väčšina európskych krajín šport nijako neobmedzuje.

 

 

Športovcom klesá výkonnosť a tréningy sa pre testovanie stávajú finančne nezvládateľnými. Pretože rodičia musia platiť za testovanie, aby sa ich deti mohli zúčastňovať na tréningoch. Deti sa tak uzatvárajúdo seba a do detských izieb.

 

Okrem športu ďalší problém

Rodičia sa často obracajú na školských psychológov o radu aj  s problémom zvýšenej úzkosti a strachu detí. Čím dlhšie trvá krízová situácia, tým sa deti začínajú čoraz viac báť o rodinu, o zdravie členov rodiny, majú strach z umierania a smrti členov rodiny.

 

 

Deti sú každodenne svedkami hrozivej situácie, uši majú nastražené a počúvajú všetky informácie, dokonca aj informácie o úmrtí mnohých ľudí, ktorí tejto chorobe podľahli. Sú veľmi citlivé a vnímavé, preto téma koronavírusu  vnáša do ich života strach a úzkosť.

 

Možno nevidia skutočné nebezpečenstvo pandémie. Vidia zákaz stretávať sa s kamarátmi, zákaz ísť na ihrisko, zíkaz cvičiť v telocvični, nemôcť robiť mnoho vecí. Zrazu prišli takmer o všetko, čo im spôsobovalo radosť.

 

Nemajú ešte skúsenosti, ako sa s takýmito hrozivými informáciami a s touto náročnou situáciou vysporiadať, nevedia, ako sa k tomu postaviť a pochopiť to. Buďme preto o niečo ohľaduplnejší! Pandémia samozrejme zasiahla i nás dospelých, no máme viac skúseností, než naše deti.  

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TA3/ unicef.sk/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok