Demitra skóroval a dvakrát asistoval, bodovali aj Ružička, Baranka a Obšut

NETKY.SK • 13 December 2010, 08:39 • 2 min

V nedeľňajších zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy sa bodovo presadili štyria slovenskí legionári, z toho traja aj strelecky.Lokomotiv Jaroslavľ rozstrieľal na domácom ľade Severstal Čerepovec 8:2, k čomu gólom a dvoma asistenciami prispel Pavol Demitra. Gólman hostí Vitalij Košečkin sa porúčal z bránky v 21. minúte po piatich inkasovaných góloch a nahradil ho Rastislav Staňa. Štefan Ružička si v drese Spartaku Moskva pripísal na konto dva body za jeden presný zásah a asistenciu pri otváracom góle krajana Ivana Baranku. Domáci napokon podľahli Atlantu Mytišči 3:4 po predĺžení, keď v 62. minúte rozhodol o víťazstve hostí Sergej Mozjakin po asistencii slovenského obrancu Jaroslava Obšuta. Výsledky: Avangard Omsk - Barys Astana 3:2, Jugra Chanty-Mansijsk - Viťaz Čechov 5:2, Ak Bars Kazaň - Dinamo Riga 2:1, Lokomotiv Jaroslavľ - Severstal Čerepovec 8:2 (za domácich Demitra 1+2), Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Minsk 1:0, Dinamo Moskva - CSKA Moskva 3:2, Spartak Moskva - Atlant Mytišči 3:4 pp (za domácich Ružička 1+1, Baranka 1+0 - za hostí Obšut 0+1), Torpedo Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 5:2.