De Gent víťazom 1. etapy Critérium du Dauphine, M. Velits 172.

NETKY.SK • 4 Jún 2017, 16:05 • 2 min

ST. ÉTIENE - Belgičan Thomas de Gendt z tímu Lotto-Soudal sa stal po úniku víťazom úvodnej etapy 69. ročníka cyklistických pretekov Critérium du Dauphine so štartom aj cieľom v St. Étienne (169 km). Druhé miesto obsadil so stratou 44 sekúnd Francúz Axel Domont a tretí skončil Talian Diego Ulissi (+57 s).

Tridsaťročný cyklista zaskočil pelotón úspešným únikom, na poslednom kopci odskočil aj kolegovi v ňom Domontovi a získal desiate profesionálne víťazstvo v kariére. V pondelok sa oblečie do žltého dresu lídra, hoci ma v držaní aj vrchársky dres, resp. dres pre lídra bodovacej súťaže. Jediný Slovák v pelotóne Martin Velits z tímu Quick-Step Floors skončil s vyše 16-minútovou stratou na 172. mieste.

Výsledky - 1. etapa St. Étienne - St. Étienne (169 km):

1. Thomas de Gendt (Belg./Lotto Soudal) 4:17:04 hod., 2. Axel Domont (Fr./Ag2R La Mondiale) +44 s, 3. Diego Ulissi (Tal./Team Emirates) +57, 4. Pierre-Roger Latour (Fr./Ag2R La Mondiale), 5. Emanuel Buchmann (Nem./Bora-Hansgrohe), 6. Sonny Colbrelli (Tal./Bahrain-Merida) všetci +59, ... 172. Martin VELITS (SR/Quick-Step Floors) +16:01 min.