Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. júl. 2020Oliver
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.10.2019 16:43 Domov
Dátum dokedy môžu študenti žiadať o granty na študijný pobyt je známy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.10.2019 16:43 Domov

Dátum dokedy môžu študenti žiadať o granty na študijný pobyt je známyBRATISLAVA - Študenti, diplomanti a doktorandi vysokých škôl môžu do konca mesiaca posielať žiadosti o grant, ktorý im pomôže finančne pokryť náklady na pobyt počas ich štúdia v zahraničí.


Informuje o tom na svojom webe Slovenská akademická informačná agentúra (SAIA). Žiadosť o štipendium z Národného štipendijného programu musí byť podaná elektronicky do 31. októbra. Do programu sa môžu hlásiť aj uchádzači zo zahraničia, ktorí okrem elektronickej žiadosti musia zaslať poštou na adresu bratislavskej filiálky SAIA akceptačný či pozývací list.

Študenti v čase nástupu a pobytu musia mať ukončených minimálne šesť semestrov štúdia na vysokej škole. Výška štipendia sa bude odvíjať od životných nákladov v jednotlivých krajinách a konzultácií so zastupiteľským úradom Slovenska s pôsobnosťou pre danú krajinu. Celkovú výšku grantu následne bude schvaľovať ministerstvo školstva. O tom či ho rezort udelil, alebo neudelil, uchádzačovi oznámi SAIA do 8 týždňov po uzávierke.

 


Výberová komisia, ktorú menuje ministerka školstva Martina Lubyová, vyberá štipendistov na základe predložených materiálov. Zameriava sa pritom na odborné a osobnostné predpoklady uchádzačov a ich zdôvodnenie pre štúdium alebo pobyt na vybranej škole či pracovisku. Komisiu tiež zaujíma, ako uchádzač využije skúsenosti pre svoje ďalšie štúdium či kariérny rast.

Vytvorenie Národného štipendijného programu na podporu mobilít študentov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov, výskumných a umeleckých pracovníkov schválila vláda Slovenskej republiky v roku 2005. Na základe zmluvy s ministerstvom školstva od roku 2010 Národný štipendijný program administratívne zabezpečuje SAIA.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok