Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2023Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
11.12.2012 12:57 Politika
Darčeky predchádzajúceho vedenia rezortu boli ako nášľapné míny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.12.2012 12:57 Politika

Darčeky predchádzajúceho vedenia rezortu boli ako nášľapné mínyDarčeky predchádzajúceho vedenia rezortu boli ako nášľapné míny - Politika Ministerstvo zdravotníctva odmieta vyjadrenia predstaviteľov KDH Jána Figeľa a Ivana Uhliarika, ktorí kritizovali smerovanie slovenského zdravotníctva za súčasnej vlády. Predniesli


Ministerstvo zdravotníctva odmieta vyjadrenia predstaviteľov KDH Jána Figeľa a Ivana Uhliarika, ktorí kritizovali smerovanie slovenského zdravotníctva za súčasnej vlády."Predniesli negatívnu správu o vývoji zdravotníctva, pričom to boli práve oni, ktorí neposunuli slovenské zdravotníctvo ku kvalite, zato však sľubovali zisky z liekovej reformy, najskôr dokonca s víziou až 150 miliónov eur. Realita však bola celkom iná, čo sa ukázalo aj pri napĺňaní mzdových požiadaviek zdravotníckych pracovníkov," reagovala pre TASR hovorkyňa rezortu Zuzana Čižmáriková.

Ministerstvo tak podľa jej slov naprávalo chyby niekoho, kto predložil na schválenie zákony bez reálneho zabezpečenia pokrytia zvýšených nákladov. Podotkla, že exminister Uhliarik síce rátal s úsporami, ale tie mali byť fiktívne. "Výsledkom jeho "ozdravovania" boli reformné zákony, ktoré mali zvyšovať kvalitu zdravotnej starostlivosti a byť ústretové voči potrebám pacientov, pravdou však je, že vedenie rezortu na čele s ministerkou Zuzanou Zvolenskou muselo okamžite naprávať tieto "ozdravné" kroky," doplnila. Problémom mal byť napríklad nákup vakcín, reexport liekov či rastúce doplatky pacientov za lieky, alebo vernostné systémy v lekárňach.

Dnešné vyhlásenia predstaviteľov KDH vníma ministerstvo ako pokus o zaujatie s argumentmi, ktorých váha sa nebezpečne prechyľuje na kôpku problémov, ktoré zanechalo predchádzajúce vedenie rezortu zdravotníctva. "Občania sa katastrofických prognóz a scenárov skutočne nemusia obávať, všetky pripravované kroky ministerstva zdravotníctva majú jediný cieľ, ktorým je kvalitná zdravotná starostlivosť, sociálne únosná pre pacientov. A zaručene dobrou správou je aj to, že od nového roka môže každá lekáreň poskytnúť zľavu na doplatkoch všetkým pacientom," zhrnula Čižmáriková.

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok