Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. jan. 2022Timotej
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Nezabudnite na daňové priznanie
Nezabudnite na daňové priznanie
09.03.2021 08:19 Ekonomika
Daňové priznanie k dani z príjmov treba podať do konca marca, daňovníci si môžu lehotu predĺžiť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.03.2021 08:19 Ekonomika

Daňové priznanie k dani z príjmov treba podať do konca marca, daňovníci si môžu lehotu predĺžiťSLOVENSKO - Nezabudnite na daňové priznanie! Môžete ho podať do konca marca alebo si ho individuálne odložiť.


Daňové priznania k dani z príjmov sa v tomto roku podávajú štandardne do konca marca. Daňové priznanie za vlaňajšok je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2020 presiahli sumu 2 207,10 eura.

 

 

Vyplnené daňové priznanie s prílohami alebo vyhlásenie s prílohami môžu daňovníci na daňový úrad odoslať elektronicky, poštou alebo osobne doručiť do podateľne na daňovom úrade. 

 Lehota na podanie daňového priznania sa v tomto roku nemá hromadne posúvať pre všetkých daňovníkov. Vlani sa lehota na podanie daňového priznania a zaplatenie dane za rok 2019, novelou zákona pre koronakrízu, posunula až na 2. november 2020.

 

Prečítajte si tiež: Nestihli ste dopadať daňové priznanie k nehnuteľnosti? Žiadna pokuta vám nehrozí!

 

Tento rok môžu daňovníci využiť štandardnú možnosť individuálne si odložiť podanie daňového priznania k dani z príjmov bez udania dôvodu o tri mesiace, resp. o šesť mesiacov v prípade príjmov zo zahraničia. „Stačí na to vyplniť jednoduché oznámenie, ktoré je dostupné na portáli finančnej správy a oznámiť túto skutočnosť finančnej správe do 31. marca 2021 vrátane," uviedla hovorkyňa finančnej správy Rybanská.

Odložiť si podanie daňového priznania o tri mesiace môžu fyzické aj právnické osoby bez udania dôvodu.Finančná správa takéto oznámenie bude akceptovať. "Oznámenie o odložení daňového priznania doručujú povinne elektronicky komunikujúce osoby finančnej správe elektronicky, pre ostatných existuje možnosť zaslať oznámenie prostredníctvom pošty, kuriérom či doručiť na daňový úrad," dodala hovorkyňa.

 

Súvisiaci článok: Pozrite si desať najčastejších chýb, ktoré sa robia pri vypĺňaní daňového priznania. Vyhnete sa tak množstvu problémovreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok