Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. jan. 2021Timotej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko
01.09.2019 09:37 Domov
Danko: Od Rakúska sa máme čo učiť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.09.2019 09:37 Domov

Danko: Od Rakúska sa máme čo učiťBRATISLAVA - Od Rakúska sa máme čo učiť. Najmä v oblasti infraštruktúry a cestovného ruchu. Predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko to povedal na rokovaní predsedov parlamentov v Slavkovskom formáte (Slovensko, Česko, Rakúsko - S3) v rakúskej obci Grafenegg.


Predseda NR SR dnes rokoval s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radkom Vondráčkom a predsedom Národnej rady Rakúska Wolfgangom Sobotkom. Témou stretnutia predsedov parlamentov v Slavkovskom formáte bol rok 1989 z troch rôznych perspektív, budúcnosť Európskej únie a medziparlamentné vzťahy.

„Ja ako predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany presadzujem cestovný ruch. Dobre viete, koľko ľudí navštevuje Rakúsko. Môžete vidieť cyklotrasy, kvalitné vína, penzióny či miesta, kde sa dá kultúrne vyžiť. Rakúsko je pre nás vzorom vo viacerých oblastiach a som rád, že máme takéto vzťahy,“ dodal Danko. „Jednak si vymieňame informácie o našich vzťahoch s Európskym parlamentom, vzájomne si vymieňame informácie v legislatívnych iniciatívach. Spoločne sme sa zaoberali napríklad oblasťou spoločného etického kódexu. Takisto sa na tejto pôde bavíme aj o rokovacích poriadkoch. Je dôležité, aby predsedovia parlamentov komunikovali a vymieňali si skúsenosti,“ povedal Danko.