Dáni zdolali Talianov a odsunuli Slovákov na posledné miesto

NETKY.SK • 13 Máj 2014, 18:37 • 2 min

MINSK - Dánski hokejisti zvíťazili v bieloruskom Minsku v utorňajšom zápase v "slovenskej" základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta nad Talianmi 4:1.

Severania si utvorili rozhodujúci náskok v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:0 zásluhou gólov Jannika Hansena v oslabení a Emila Kristensena.

Dáni získali na MS 2014 prvé body a odlepili sa z poslednej priečky "áčka", na chvost kleslo jednobodové Slovensko. Talianom patrí s tromi bodmi predposledná siedma pozícia.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):

Taliansko - Dánsko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. Kostner (Scandella) - 3. J. Jensen (Bjorkstrand, Storm), 36. J. Hansen, 37. E. Kristensen (J. Jakobsen, Boedker), K. Staal (Boedker, Ph. Larsen)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Nord (Švéd.) - Carnathan (USA), Dahmen (Švéd.)

8. Slovensko 3 0 0 1 2 6:12 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.